Dziecięca Grupa Teatralna „Być może” powstała w marcu 2020 roku, a spektakl „Śni mi się wszystko” jest debiutem scenicznym grupy. Zespół tworzą dziewczynki w wieku od 7-16 lat, które wcześniej występowały gościnnie w spektaklach min. „Dorotka w Krainie Oz”, „Betlejem Polskie”, „Pastorałka” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Otwarte Drzwi” działającej w Gorlickim Centrum Kultury.

Grupę prowadzi Tomasz Tajak – instruktor ds. teatru i plastyki Gorlickiego Centrum Kultury

„Śni mi się wszystko” to spektakl inspirowany prawdziwymi snami dzieci, które jak wiadomo często są przekoloryzowane i abstrakcyjne, ale potrafią być również złowieszcze i pełne niepokoju. Sny nawiedzające bohaterki spektaklu wymykają się zasadom logiki. Są bytem niezależnym choć nie istniejącym bez umysłu, w którym mieszkają. Sny w spektaklu to twory przejmujące władzę nad dziećmi, będące niekiedy odzwierciedleniem ich doświadczeń i przeżyć, a czasem składową najbardziej odległych z pozoru myśli. Nieposkromione i wolne sny pozwalają zajrzeć w głąb umysłów śniących dzieci. Przypominają, że podświadomość choć tak bardzo nasza, rządzi się swoimi prawami i nierzadko może ukazywać zaskakujące mechanizmy drzemiące w naszych głowach.

Gorąco zachęcamy do głosowania na spektakl „Śni mi się wszystko” w wykonaniu Dziecięcej Grupy Teatralnej Być Może i w reżyserii Tomasza Tajaka, który bierze udział w Internetowym Małopolskim Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK.
Walczymy o Nagrodę Publiczności poprzez głosowanie internetowe, które potrwa do 30 listopada.
Link do głosowania:
(głosować można raz dziennie)
Będziemy bardzo wdzięczni za każdy głos!