Zajęcia z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami tanecznymi mają na celu stworzenie grup tanecznych, które będą prezentowały swoje umiejętności podczas pokazów, przeglądów tanecznych i innych kulturalnych wydarzeń. Zajęcia składają się z rozgrzewki (ćwiczenia rytmiczne, mające na celu poprawę kondycji i koordynacji ciała) oraz z nauki choreografii tanecznej (taniec nowoczesny: show dance, latino dance, street dance, elementy jazzu i stretchingu).

Zajęcia zapewniają wszechstronny rozwój fizyczny, pozwalają poznać możliwości własnego ciała, rozwijają wrażliwość i uczą wyrażania emocji, pomagają pokonać nieśmiałość, dają możliwość zaprezentowania się w układach choreograficznych.

ZESPÓŁ TANECZNY TRIK – grupa zakończyła swoją działalność w czerwcu 2021 r.

Zespół Taneczny TRIK powstał w Gorlickim Centrum Kultury we wrześniu 2015 roku.

Zespół prowadzi Katarzyna Siuta – instruktor tańca, absolwentka Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie – specjalność taniec, ukończyła dwuletni kurs kwalifikacyjny z dziedziny tańca jazzowego w Kieleckim Teatrze Tańca, właścicielka Studia Tańca DESTINO, wielokrotna Mistrzyni Polski w tańcach karaibskich.

Regulamin zajęć tanecznych oraz karta tancerza – Katarzyna Siuta

Zespół Taneczny TRIK

Prezentacje i nagrody:

• 1.07.2021 r. – występ Zespołu Tanecznego TRIK na scenie Gorlickiego Centrum Kultury podczas „Prezentacji” – będącej podsumowaniem zajęć w roku szkolnym 2020/2021.

• 6.06.2021 r. – występ  Zespołu Tanecznego TRIK na  gorlickim Rynku podczas XI Gorlickiego Dnia Osób Niepełnosprawnych połączonego z Gorlickim Dniem Rodziny. Autor zdjęć: Teodor Włosek UM Gorlice.

• 6.12.2019 r. – udział Zespołu Tanecznego „TRIK” w XXVII Międzywojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

• 30.11.2019 r. – udział zespołu w XIX Ogólnopolskich Andrzejkowych Spotkaniach Tanecznych” w Jasielskim Domu Kultury.
  • 24.05.2019 r. – udział Zespołu Tanecznego „Trik” w prezentacjach scenicznych „Debiuty” na scenie Gorlickiego Centrum Kultury.
  • 14.05.2019 r. – udział w IX Powiatowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łącku. Zespół zdobył wyróżnienie.
  • 13.04.2019 r. – udział zespółu taneczny TRIK w X Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych Jedlicze 2019 w kategorii wiekowej 12-15 lat. Grupa zdobyła wyróżnienie.
  • 30.03.2019 r. – zespół wystąpił w X Podkarpackim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf” w Dębicy zdobywając wyróżnienie za choreografię pt. „Cud natury”.

• 23.03.2019 r. – Zespół Taneczny TRIK prezentując choreografię „Cud natury” zdobył I miejsce w kategorii tanecznej „Show Dane” 12-15 lat w Świerzowej Polskiej podczas III Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Tańca „Taneczne Talenty”.

• 2.03.2019 r. – udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Wir Festiwal w Nowym Sączu z chorografią pt. „Cud natury”. Zespół zdobył II miejsce.

• 03.06.2018 r. – występ podczas Dnia Osób Niepełnosprawnych połączonym z Dniem Dziecka na gorlickim Rynku
  • 11.03.2018 r. –  zdobycie III miejsce w kategorii zespołów podczas Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Tańca „Taneczne Talenty” w Świerzowej Polskiej (relacja)
  • 26.11.2017 r. – zdobycie III miejsca w szesnastej edycji „Andrzejkowych Spotkań Tanecznych” w Jasielskim Domu Kultury (relacja)
  • 26.06.2016 r. – występ w imprezie pn. „Artystyczne Powitanie Lata” w GCK – relacja