Zajęcia z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami tanecznymi mają na celu stworzenie grup tanecznych, które będą prezentowały swoje umiejętności podczas pokazów, przeglądów tanecznych i innych kulturalnych wydarzeń. Zajęcia składają się z rozgrzewki (ćwiczenia rytmiczne, mające na celu poprawę kondycji i koordynacji ciała) oraz z nauki choreografii tanecznej (taniec nowoczesny: show dance, latino dance, street dance, elementy jazzu i stretchingu).

Zajęcia zapewniają wszechstronny rozwój fizyczny, pozwalają poznać możliwości własnego ciała, rozwijają wrażliwość i uczą wyrażania emocji, pomagają pokonać nieśmiałość, dają możliwość zaprezentowania się w układach choreograficznych.

Zespół taneczny TRIK

Zajęcia odbywają się:

Poniedziałek:       od godz. 17.15 – 18.45

Środa:                   od godz. 16.25 – 17.55

Cena za zajęcia: 60 zł / m-c

Zespół Taneczny TRIK powstał w Gorlickim Centrum Kultury we wrześniu 2015 roku.

Zespół prowadzi:
Katarzyna Święs – instruktor tańca, absolwentka Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie – specjalność taniec, ukończyła dwuletni kurs kwalifikacyjny z dziedziny tańca jazzowego w Kieleckim Teatrze Tańca, właścicielka Studia Tańca DESTINO, wielokrotna Mistrzyni Polski w tańcach karaibskich.

Regulamin zajęć tanecznych oraz karta tancerza – Katarzyna Siuta

Prezentacje i nagrody:

• 03.06.2018 r. – występ podczas Dnia Osób Niepełnosprawnych połączonym z Dniem Dziecka na gorlickim Rynku
  • 11.03.2018 r. –  zdobycie III miejsce w kategorii zespołów podczas Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Tańca „Taneczne Talenty” w Świerzowej Polskiej (relacja)

• 26.11.2017 r. – zdobycie III miejsca w szesnastej edycji „Andrzejkowych Spotkań Tanecznych” w Jasielskim Domu Kultury (relacja)

• 26.06.2016 r. – występ w imprezie pn. „Artystyczne Powitanie Lata” w GCK – relacja
  • 26.04.2016 r. – wyróżnienie w VI Powiatowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łącku – relacja

• 9.04.2016 r. – udział w eliminacjach do konkurs „Ja też mam talent” w GCK