logo-grupy-teatralnej-otwarte-drzwi-300x83

Zespół Teatralny Czterech Pokoleń „Otwarte Drzwi” –  to grupa działająca przy Gorlickim Centrum Kultury, która powstała na początku 2012 roku. Tworzą ją osoby w przedziale wiekowym od 20 – 85 lat.

Aktorzy to osoby zajmujące się na co dzień pracą zawodową oraz emeryci, którym nie brak dystansu do życia, poczucia humoru oraz zaangażowania  w realizację najbardziej szalonych pomysłów.

W 2013 roku zadebiutowali sztuką Michała Bałuckiego „Gęsi i gąski” a w kolejnych latach zachwycili zgromadzoną publiczność spektaklem „Pani Dulska przed sądem” Gabrieli Zapolskiej.
Zespół przygotował również sztukę współczesną pt. „Mistyfikacja” wg „Next ex” Juliusza Machulskiego.

Obecnie zespół przygotowuje sztukę Aleksandra Fredry „Gwałtu, co się dzieje”.

Opiekunem i reżyserem spektakli jest Teresa Klimek.

Próby odbywają się w poniedziałki w godzinach 10.00-13.30 i w piątki w godzinach 10.00-13.30.

Skład zespołu:

• Grażyna Klim
  • Maria Guzik
  • Joanna Mazur
  • Anna Grębla
  • Alojzy Janusz
  • Stanisława Zagata
  • Andrzej Szufa
  • Leszek Rak
  • Andrzej Staszyński
  • Wiesław Guzik
  • Aleksander Szufa