10 października 2017 09:00 — 12 października 2017 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

12. SEMINARIUM DLA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

W dniu 10 października br. z inicjatywy Małopolskiego Centrum Kultury „SOKÓŁ” w Nowym Sączu w sali kameralnej Gorlickiego Centrum Kultury odbyło się „12. Seminarium dla Kół Gospodyń Wiejskich”.

Głównym tematem tegorocznego spotkania była: PRACA NAD SCENARIUSZEM TRADYCYJNEJ SCENKI OBYCZAJOWEJ. Koncepcja inscenizacyjna – określenie postaci i koncepcja przestrzeni inscenizacyjnej. Zajęcia warsztatowe poprowadził: Andrzej RÓG – aktor, reżyser, scenarzysta z Krakowa oraz Benedykt Kafel – etnograf z Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Do udziału w szkoleniu zapraszono po trzech przedstawicieli KGW, stowarzyszeń kobiecych, zespołów regionalnych oraz animatorów kultury ludowej z powiatu gorlickiego, nowosądeckiego (gmina Grybów, Korzenna) oraz tarnowskiego (gmina Ciężkowice i Rzepiennik).

Przybyła publiczność miała okazję obejrzeć inscenizację w wykonaniu przedstawicieli KGW Ptaszkowa pt. „Lanie świec przed gromniczną”, autorem scenariusza jest Pani Lucyna Kmak.

Autor zdjęć: Elwira Latasiewicz, GCK

10 października 2017 / 09:00