Małopolskie Centrum Kultury „SOKÓŁ”
ul. Długosza 3, , Nowy Sącz, Małopolskie 33-300 Polska

Termin:
16 czerwca 2016
Godzina:

NAGRODZONY WYSTĘP GRUPY TEATRALNEJ „ORZESZEK” PODCZAS FINAŁU 31. FESTIWALU TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK” W NOWYM SĄCZU

Dnia 16 czerwca br. grupa teatralna „Orzeszek” z Gorlickiego Centrum Kultury wzięła udział w finale 31. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu. Grupa zaprezentowała spektakl teatralny pt. ” Królowa Śniegu” w reżyserii Teresy Klimek.

Nowosądecki BAJDUREK jest jedną z najstarszych i najbardziej znaczących imprez teatralnych w Małopolsce. Festiwal odbywa się w dwóch etapach: eliminacji powiatowych (w których w tym roku uczestniczyło 160 zespołów) oraz spotkania finałowego w Nowym Sączu gdzie zaprezentowało się 21 najlepszych grup teatralnych w tym zespół „Orzeszek”. Od 31 lat Bajdurek cieszy się dużym zainteresowaniem młodych miłośników teatru i sztuki scenicznej. Finał jest uroczystym przeglądem najlepszych grup, jest też okazją do konfrontacji swoich umiejętności z innymi zespołami, wzajemną edukacją teatralną, kopalnią wzorów repertuarowych, warsztatowych i inscenizacyjnych.

Miło nam poinformować, że komisja Artystyczna w składzie:
– Włodzimierz Jasiński – aktor Teatru STU i Groteska w Krakowie, reżyser i scenarzysta spektakli dla dzieci, pedagog,
– Jacek Milczanowski -⁠ aktor niezależny, reżyser, scenarzysta, scenograf
doceniła naszą grupę za ciepłą opowieść o lodowym świecie i miłości stapiającej wszelki chłód w sercach, za piękne sceny z pingwinami i śnieżynkami w spektaklu „Królowa Śniegu”. Zespół otrzymał piękną statuetkę, dyplom oraz nagrodę pieniężną.

Zdjęcia udostępnione przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” – www.mcksokol.pl