Różne miejsca

Strona:
www.wosp.gorlice.pl

27. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W GORLICACH

Ogłaszamy oficjalny program 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorlicach! Przypominamy, że w tym roku orkiestra gra „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem imprezy.

W programie:

• 8:55 WIELKOORKIESTROWY RAJD TURYSTYCZNY. Trasa piesza i narciarska: Bartne – Kornuty – Ferdel –Wapienne (Organizator Oddział PTTK w Gorlicach). Zbiórka uczestników obok Krytej Pływalni w Gorlicach o godz. 8:55. Wyjazd do Bartnego o godz. 9:00.
  • 9:00–15:00 GORLICKI KRĘCIOŁEK ORKIESTROWY zorganizowany przez miłośników motoryzacji. Samochody 4X4 i wiele atrakcji! (plac między lodowiskiem a stadionem)
  • 10:00 SYMULATOR LOTU – ŻYROKOMPAS (wydarzenie uzależnione od warunków pogodowych – plac przed halą OSiR)
  • Od 10:00 GORĄCA MICHA WOŚP (ciepłe posiłki w obrębie hali OSiR)

MIEJSKI ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 5 (SIEDZIBA SZTABU)

• 10:00 – 14:00 BEZPŁATNE KONSULTACJE ORTOPEDYCZNE – dr n. med. Grzegorz Tomasik
  • 10:00 – 14:00 BADANIE POZIOMU CUKRU, CHOLESTEROLU I CIŚNIENIA TĘTNICZEGO
  • 10:00 – 15:00 PREZENTACJE NOWOCZESNEGO SPRZĘTU REHABILITACYJNO-ORTOPEDYCZNEGO(porady specjalistyczne związane z możliwościami pozyskania dofinansowania w/w sprzętu)
  • BADANIA PROFILAKTYCZNE DLA DZIECI ZAGROŻONYCH WADAMI STÓP I POSTAWY
  • PREZENTACJE WYBRANYCH PRODUKTÓW Z ZAKRESU PROFILAKTYKI ZDROWIA
  • PREZENTACJE PRODUKTÓW KOMPRESYJNYCH z zakresu profilaktyki chorób układu krążenia
  • 10:00 – 14:00 „ABY KAŻDY DOBRZE WIDZIAŁ”bezpłatne badanie wzroku i profesjonalna konsultacja po badaniu. Badania wykonają optycy i refrakcjoniści z odpowiednimi kwalifikacjami (MZS nr 5)
  • 10:00 – 13:00 WIELKOORKIESTROWY MARATON FITNESS (sala gimnastyczna MZS nr 5, prosimy zabrać obuwie sportowe)
  • 12:00 – 15:00 SPOTKANIE Z HISTORIĄ – Umundurowanie i wyposażenie żołnierza polskiego w przededniu wybuchu 2 Wojny Światowej. Zapraszamy na wspólne rozmowy o historii! (MZS nr 5 – korytarz na parterze)
  • 12:00 – 14:00 SPOTKANIE Z PSAMI SIBERIAN HUSKY, zabawy dla dzieci (MZS nr 5) – Hodowla Beskidzka Zima

GORLICKI SPORTOWY PROGRAM WOŚP

• 9:00 i 11.00 ORKIESTROWA ŚLIZGAWKA; lodowisko OSiR
  • 11:00 „ORKIESTROWA ŚLIZGAWKA” trening biegowy z Gorlicką Grupą Biegową, zbiórka w parku miejskim
  • 10:00 ZAWODY PŁYWACKIE WOŚP; kryta pływalnia „FALA”
  • 12:00 MECZ SIATKÓWKI – Omega-Ropa kontra Miasto Gorlice (hala OSiR) – LICYTACJE WOŚP!!!
  • 14:00 – 16.00 ZAWODY Z BRONI PNEUMATYCZNEJ DLA DZIECI, MŁODZIEŻY KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJALNEJ ORAZ STRZELANIE REKREACYJNE DLA OPIEKUNÓW I DOROSŁYCH. Podsumowanie wyników zawodów wręczenie dyplomów, medali po zakończeniu konkurencji (balkon hali sportowej OSiR)

KONCERTY I WYDARZENIA NA HALI OSiR – 13 stycznia 2019 r.

• występy grup tanecznych Młodzieżowego Domu Kultury
  • występy pracowni muzycznej Gorlickiego Centrum Kultury
  • DŻAMAN
  • AREK ZAWILIŃSKI

!!!!LICYTACJE WOŚP!!!!

20:00

• ŚWIATEŁKO DO NIEBA w wykonaniu Teatru Eksperymentalnego Gorlickiego Centrum Kultury ERGO-GLOSS

Poniedziałek, 14 stycznia 2019.

• 17:15 VI Wielkoorkiestrowy Turniej Brydża Sportowego (w nowej, tymczasowej siedzibie w Gorlicach, ul. Mickiewicza 2 (Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” /Gniazdo Gorlice/ Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników brydża, amatorów, młodzież)

Serdecznie zapraszamy!