Gorlickie Centrum Kultury

Zakończenie:
24 września / 21:00

3. FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA ROZPOCZĘTY

W czwartkowy wieczór Gorlickie Centrum Kultury gościło Festiwal im. Zygmunta Haupta, którego trzecia edycja odbywa się w dniach od 21 do 24 września.

Przedsięwzięcie ma na celu przywrócenie pamięci o wyjątkowym pisarzu, jakim był Zygmunt Haupt, przybliżenie czytelnikom jego sylwetki twórczej i życiorysu. Festiwal realizuje także założenia związane z promocją czytelnictwa, zwracając uwagę na wartościowe zjawiska współczesnej literatury i sztuki. Przez cztery dni festiwalowa publiczność ma okazję spotkać się ze znakomitymi prozaikami, poetami i reporterami, pośród których nie zabraknie również gości z zagranicy.

W tegorocznym programie znalazły się także koncerty. Muzyczne otwarcie Festiwalu odbyło się w Gorlickim Centrum Kultury. Na scenie mieliśmy okazję usłyszeć Pablopavo — laureata Paszportu „Polityki” (2014), artystę znanego z formacji i projektów takich jak: Vavamuffin, Zjednoczenie Sound System oraz Pablopavo i Ludziki.

Niezwykły koncert wywołał dreszcz i mowa tu nie tylko o latynoskich klimatach, ale nowych ekscytujących terytoriach muzycznych, w które wprowadza nas artysta.

Zapraszamy również w kolejnych dniach Festiwalu do Gorlickiego Centrum Kultury. Już dziś na naszej scenie Węgierski zespół Göncölszekér zaprezentuje materiał z albumu Izrael földjén (Z ziemi Izraela). Ostatni muzyczny akcent usłyszymy w sobotę, na scenie wystąpi Jacek Kleyff.

Szczegółowy plan wydarzeń wraz z ich opisami dostępny jest w zakładce PROGRAM. Na wszystkie wydarzenia, odbywające się w ramach festiwalu, wstęp wolny.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU , TWITTERZE  i  INSTAGRAMIE.

Relacje z wydarzenia dostępne również na profilu na facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Gabryela.