Gorlickie Centrum Kultury

Wstęp wolny!
Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

30. FESTIWAL TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK”

Dnia 12 maja br. w Gorlickim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 30. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK”. Na scenie GCK zaprezentowało się 12 zespołów teatralnych z powiatu gorlickiego:

– „Teatrzyk spod ławki” – Szkoła Podstawowa w Wilczyskach
– „Wyjście awaryjne” –  Szkoła podstawowa w Strzeszynie
– „Orzeszek” – Gorlickie Centrum Kultury
– „Co nieco” – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Korczynie
– „Pauza” – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach współpracujący ze Szkołą Podstawową w Krygu
– „Proscenium” – Gorlickie Centrum Kultury
– „Wyjście awaryjne” – Publiczne Gimnazjum w Strzeszynie
– „Wariolki Mariolki” – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Libuszy
– „Marionetka” – Szkoła Podstawowa w Siedliskach
– „Wyjście awaryjne- solo” – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Strzeszynie
– „Kantyczki” – Miejski Zespół Szkół nr3 w Gorlicach
– „Na tarasie” –  Zespół Szkół w Stróżówce

Komisja Artystyczna obradująca w składzie: Andrzej Róg, Franciszek Palka, Magdalena Rak po obejrzeniu przedstawień teatralnych postanowiła nagrodzić:
Miejscem I zespół „PAUZA” z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach we współpracy ze Szkołą Podstawową w Krygu za spektakl „Kwiat dobroci”.
Miejscem II zespół „ORZESZEK” z Gorlickiego Centrum Kultury w Gorlicach za spektakl „Święto nieposłuszeństwa”.
Miejscem III zespół „CO NIECO” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korczynie za spektakl „Poczekalnia”.

oraz wyróżnić:
zespół „PROSCENIUM” z Gorlickiego Centrum Kultury w Gorlicach za spektakl „Dwa królestwa”.
zespół „WYJŚCIE AWARYJNE” z Publicznego Gimnazjum w Strzeszynie za spektakl „Szare”.
zespół „KANTYCZKI” z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego w Gorlicach za spektakl „Ocalona, by patrzeć sercem”.

Laureaci I i II miejsca zakwalifikowali się do finału 30. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK”, który odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 09-11 czerwca br.

Zespołom teatralnym oraz ich opiekunom dziękujemy za wysoki poziom prezentowanych spektakli. Widzom dziękujemy za wytworzenie atmosfery miłej zabawy. Naszym laureatom życzymy powodzenia w finale.

W załączeniu zamieszczamy protokół z wydarzenia.

Protokół

Autor zdjęć – Małgorzata Mikulska