Rozpoczęcie:

WYSTAWA FOTOGRAFII JACKA KOSIBY

Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury – Janusz Zięba

Kierownik Domu Polsko-Słowackiego im. Dušana Jurkoviča – Krzysztof Szadkowski

serdecznie zapraszają na wystawę fotografii

Jacek Kosiba

„40 lat minęło”

Wernisaż dnia 23 października 2018 r. (wtorek), godz. 17.00

Wystawa czynna w dniach: 23.10 – 29.11.2018 r.

Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1

Jacek Kosiba – urodzony w 1944 roku w Stróżówce koło Gorlic. Fotografią zajmuje się od 1956 roku. W 1965 roku ukończył kurs specjalistów fotolaborantów. Uprawnienia zawodowe z fotografii zdobył w 1974 roku w Rzeszowie, a w 1978 roku otrzymał uprawnienia instruktora fotografii II kategorii nadane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. Był członkiem zarządu Gorlickiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Sądeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym ogólnopolskich (Fotograficzne Mistrzostwa Polski Wojsk OPK – II i III miejsce, „365 dni Nowego Sącza” – II miejsce, „W obiektywie turysty” – wyróżnienie).

Od 1981 roku fotografował głównie do szuflady. W 2008 roku za namową Stanisława Hűbnera oraz Magdaleny Miller zaprezentował w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach wystawę „Porównania”. Od tego czasu do chwili obecnej pokazał kilkanaście tematycznych wystaw indywidualnych oraz dwie wspólnie z Januszem Fiegą. Swoją twórczość cały czas traktuje jako pasję amatorską.