Gorlickie Centrum Kultury

28 listopada 2015 / 18:00
Zakończenie:
6 grudnia 2015 / 23:30

50-LECIE DZIAŁALNOŚCI RZT „POGÓRZANIE”

Jubileusz

W minioną sobotę w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala Jubileuszu 50-lecia działalności Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie”.

Na swoje jubileuszowe święto „Pogórzanie” przygotowali niezwykle barwne widowisko muzyczno-taneczne. Koncert rozpoczęli chodzonym, w którym zaprezentowali się obecni i byli członkowie zespołu. W dalszej kolejności zaproszeni goście mieli okazję podziwiać Jubilatów w suitach tanecznych z regionów: pogórzańskiego, rzeszowskaigo, lubelskiego i tańcach krakowiaków wschodnich. Całości dopełniły występy zaprzyjaźnionych zespołów: „Namysto” z Kałusza (Ukraina) i „Cerhovcan” z Bardejowa (Słowacja).

Po koncercie przyszedł czas na życzenia, gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Pięknego jubileuszu „Pogórzanom” gratulowali:

• Rafał Kukla – Burmistrz Miasta Gorlice
  • Krzysztof Wroński – Przewodniczący Rady Miasta
  • Karol Górski – Starosta Powiatu Gorlickiego
  • Zofia Kamińska – Przewodnicząca Komisji Edukacji, Sportu, Dziedzictwa Kulturowego, Mniejszości Narodowych i Etnicznych w Starostwie Powiatowym,
  • Barbara Bartuś – Poseł na Sejm RP,
  • Czesław Rakoczy – Przewodniczący Związku Gmin Ziemi Gorlickiej,
  • Małgorzata Kalarus – Z-ca Dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu wraz z współpracownikami: Benedyktem Kaflem i Zofią Skwarło,
  • Magdalena Miller – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach
  • Leszek Brzozowski – Kierownik Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku
  • Sławomir Kowalski i Małgorzata Buźniak – Dyrekcja Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Gorlicach
  • Michalina Wojtas – długoletni choreograf Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Lachy” w Nowym Sączu
  • Halina Mazur, Maria Gubała i Marek Berdychowski – przedstawiciele Zespołu „Beskidy” w Dominikowicach.

Odczytane zostały również życzenia, które do Jubilatów wystosował Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego.

Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali okolicznościowy katalog Regionalny Zespół Taneczny „Pogórzanie” 50-lecie działalności (1965-2015) oraz pamiątkowe upominki.

Film zamieszczony na portalu Gorlice.tv

Relacja zamieszczona na portalu Sadeczanin.info