Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

60. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

Rozstrzygnięcie konkursu

W dniu dzisiejszym w Gorlickim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe (dla powiatu gorlickiego) 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczestnicy konkursu wzięli udział w: Turnieju Recytatorskim, Turnieju Poezji Śpiewanej oraz w Turnieju Wywiedzione ze Słowa. Poniżej zamieszczamy wyniki konkursu oraz zdjęcia z przesłuchań.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali dyplomy a laureaci nagrody książkowe ufundowane przez Gorlickie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Urząd Miasta Gorlice.

Ponadto Elżbieta Rząca – laureatka I miejsca w Turnieju Poezji Śpiewanej otrzymała nagrodę specjalną ufundowaną przez Rafała Boni Boniśniaka, właściciela Papaya Studio w Lipinkach – 10 godzin profesjonalnej sesji nagraniowej.

Jury serdecznie dziękuje nauczycielom, instruktorom i uczestnikom Konkursu za łączącą ich pasję w odkrywaniu nowych obszarów i piękna żywego słowa.

Turniej Poezji Śpiewanej
nagrody – wraz z kwalifikacją do udziału w eliminacjach rejonowych w Nowym Sączu otrzymali:

I miejsce – Elżbieta Rząca; Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
II miejsce – Marlena Klajn; Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
III miejsce – Natalia Świerz; Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach.

wyróżnienia – bez kwalifikacji do eliminacji rejonowych otrzymali:

Damian Bis; Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – za interpretację utworu „Powroty”
Joanna Cyran; Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach- za oryginalną barwę głosu i ogólne wrażenie artystyczne
Grzegorz Gryboś; Dzienny Ośrodek Wsparcia w Gorlicach – za interpretację utworów, autentyczność i wrażliwość
Anna Janas; Dzienny Ośrodek Wsparcia filia w Bobowej – za sposób wyrażania emocji i wrażliwość
Weronika Nabożna; Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej – za przejmującą interpretację utworów, interesujący głos oraz wrażliwość.

Turniej Wywiedzione ze Słowa – nagrody nie przyznano

Turniej Recytatorski

I miejsce – Natalia Sopala; Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
II miejsce – Daniel Łukaszyk Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
III miejsce – Rafał Stabach; Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
III miejsce – Dajana Wójcik;; Liceum Ogólnokształcące w Bieczu.

Wyróżnienie – bez kwalifikacji do udziału w eliminacjach rejonowych w Nowym Sączu otrzymała: Klaudia Janeczek; Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach.

Karta uczestnictwa – 1, Karta uczestnictwa – 2

Protokół