Gorlickie Centrum Kultury

Godzina:

63. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

Towarzystwo Kultury Teatralnej ogłasza 63. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

1. KONKURS JEST IMPREZĄ OTWARTĄ – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych.

2. KONKURS PROWADZONY BĘDZIE W FORMIE CZTERECH ODRĘBNYCH TURNIEJÓW:

A.TURNIEJ RECYTATORSKI

• repertuar obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach: 2 utwory poetyckie oraz prozę,
  • uczestnik wykonuje prozę i 1 utwór poetycki; łączny czas wykonania nie może przekroczyć 10 minut.

B. TURNIEJ „WYWIEDZIONE ZE SŁOWA”

• repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów),
  • dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem); czas występu nie może przekroczyć 7 minut.

C. TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA

• obowiązuje przygotowanie spektaklu w oparciu o dowolny materiał literacki (do 30 minut).

D. TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ

• repertuar obejmuje 3 utwory śpiewane i 1 recytowany,
  • uczestnik wykonuje 2 utwory śpiewane, 1 utwór recytowany; łączny czas występu nie może przekroczyć 10 minut,
  • przynajmniej jeden utwór musi być oryginalny, tzn. mieć nowo skomponowaną muzykę

U w a g a: podane zasady tego turnieju obowiązują do przeglądów wojewódzkich włącznie; w spotkaniu finałowym nie jest wymagana recytacja.

3. KONKURS PROWADZONY JEST W DRODZE 4 – STOPNIOWYCH PRZEGLĄDÓW:

• środowiskowo – miejskich
  • powiatowych – przeprowadzonych do 16 marca 2018 roku
  • rejonowych – odbywających się w Krakowie (marzec/kwiecień 2018 r.), Tarnowie
    (9 kwietnia 2018 r.) i Nowym Sączu (10 kwietnia 2018 r.)
  • oraz finału wojewódzkiego w Krakowie, w którym uczestniczyć będą laureaci wytypowani przez jury eliminacji rejonowych.

4. WARUNKI UCZESTNICTWA
– przygotowanie interpretacji repertuaru lub zrealizowanie monodramu – którego uczestnik nie prezentował w poprzednich bądź innych konkursach,
– zgłoszenie poprzez złożenie wypełnionej karty zgłoszenia w poniżej podanym terminie we wskazanej placówce kulturalno-oświatowej; w szkołach.

5. INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE
Spotkania Finałowe odbędą się:

• turniej poezji śpiewanej – 06 – 09 czerwca 2018 roku we Włocławku;
  • turniej teatrów jednego aktora – 14 – 16 czerwca 2018 roku w Słupsku;
  • turnieje recytatorski i „wywiedzione ze słowa” 06 – 09 czerwca 2018 roku w Ostrołęce.

Do udziału w eliminacjach powiatowych, w turnieju recytatorskim zakwalifikowanych zostać może do 5 reprezentantów, natomiast we wszystkich turniejach łącznie – nie więcej niż 10 reprezentantów z jednej szkoły (obowiązuje dołączenie protokołu eliminacji szkolnych).

Eliminacje rejonowe odbędą się w Nowym Sączu 10 kwietnia 2018 r. /wtorek/

Karty zgłoszenia prosimy przesyłać lub dostarczyć osobiście do dnia 5 marca /poniedziałek/ 2018 r. na adres: Gorlickie Centrum Kultury, ul. Michalusa 4, 38-320 Gorlice – decyduje data stempla pocztowego.

Przesłuchania recytatorów odbędą się 15 marca 2018 r. /czwartek/ o godz. 10.00 w Gorlickim Centrum Kultury. Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać pod numerami tel. 516 536 761; 18) 35 35 695 oraz na stronie www.gck.gorlice.pl

Regulamin – do pobrania

Karta uczestnika 1 – do pobrania