Gorlickie Centrum Kultury

Termin:
Godzina:

64. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

Towarzystwo Kultury Teatralnej ogłasza 64. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI.

1. Konkurs jest IMPREZĄ OTWARTĄ – dla uczniów szkół ponadpodstawowych, ostatniej klasy gimnazjum oraz dorosłych.

2. Warunki udziału w Konkursie są następujące:
a. Przygotowanie repertuaru nieprezentowanego w poprzednich OKR i odpowiadającego założeniom wybranego turnieju (dział II regulaminu); repertuar zgłoszony i wykonany w przeglądzie stopnia najniższego, nie może być zmieniony.
b. Wypełnienie karty zgłoszenia uczestnika; złożenie podpisu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wyszczególnione w karcie działania organizatora, objęte i regulowane przepisami o ochronie danych osobowych.

3. Konkurs Prowadzony będzie w formie CZTERECH ODRĘBNYCH TURNIEJÓW:

A. TURNIEJ RECYTATORSKI:

• repertuar obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach: 2 utwory poetyckie oraz prozę,
  • uczestnik wykonuje prozę i 1 utwór poetycki; łączny czas wykonania nie może przekroczyć 10 minut.

B. TURNIEJ „WYWIEDZIONE ZE SŁOWA”

• repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów),
  • dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem); czas występu nie może przekroczyć 7 minut.

C. TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA

• obowiązuje przygotowanie spektaklu w oparciu o dowolny materiał literacki (do 30 minut).

D. TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ

• repertuar obejmuje 3 utwory śpiewane i 1 recytowany,
  • uczestnik wykonuje 2 utwory śpiewane, 1 utwór recytowany; łączny czas występu nie może przekroczyć 10 minut,
  • przynajmniej jeden utwór musi być oryginalny, tzn. mieć nowo skomponowaną muzykę.

UWAGA: podane zasady tego turnieju obowiązują do przeglądów wojewódzkich włącznie; w spotkaniu finałowym nie jest wymagana recytacja.

4. KONKURS PROWADZONY JEST W DRODZE 4 – STOPNIOWYCH PRZEGLĄDÓW:

• środowiskowo – miejskich
  • powiatowych
  • rejonowych
  • oraz finału wojewódzkiego, w którym uczestniczyć będą laureaci wytypowani przez jury eliminacji rejonowych.

5. WARUNKI UCZESTNICTWA
– przygotowanie interpretacji repertuaru lub zrealizowanie monodramu – którego uczestnik nie prezentował w poprzednich bądź innych konkursach,
– zgłoszenie poprzez złożenie wypełnionej karty zgłoszenia, zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na wykorzystanie wizerunku w poniżej podanym terminie we wskazanej placówce kulturalno-oświatowej; w szkołach.

6. INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE
Spotkania Finałowe odbędą się:

• turniej poezji śpiewanej: 05 – 08 czerwca 2019 roku we Włocławku;
  • turnieje recytatorski i „wywiedzione ze słowa”: 12 – 15 czerwca 2019 roku w Ostrołęce.
  • turniej teatrów jednego aktora: 20 – 22 czerwca 2019 roku w Słupsku;

Informujemy, że liczba zgłoszeń z jednej placówki nie może przekraczać 10 kart we wszystkich turniejach, w tym w turnieju recytatorskim liczba zgłoszeń nie może przekraczać 5-ciu wykonawców (obowiązuje dołączenie protokołu eliminacji szkolnych).

Eliminacje rejonowe odbędą się w Nowym Sączu 9 kwietnia 2019 r. /wtorek/

Karty zgłoszenia oraz zgody prosimy przesyłać lub dostarczyć osobiście do dnia 4 marca /poniedziałek/ 2019 r. na adres: Gorlickie Centrum Kultury, ul. Michalusa 4, 38-320 Gorlice – decyduje data stempla pocztowego.

Przesłuchania recytatorów odbędą się 12 marca 2019 r. /wtorek/ o godz. 10.00 w Gorlickim Centrum Kultury.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać pod numerami tel. 516 536 761; 18 35 35 695 oraz na stronie www.gck.gorlice.pl

Karta uczestnika – Recytacja

Karta uczestnika – Teatr Jednego Aktora

Karta uczestnika – Poezja Śpiewana