8 listopada 2016 08:00 — 1 grudnia 2016 17:00

ACH, CI MĘŻCZYŹNI…”

WYSTAWA FOTOGRAFII BARBARY STERZEL

Wernisaż dnia 8 listopada 2016 r. (wtorek), godz. 17.00

W popularnej piosence pada żartobliwe pytanie „Gdzie ci mężczyźni?”. Dzięki Barbarze Sterzel wiemy, że właśnie w Gorlicach. Znana fotograf przed dwoma laty w galerii Domu Polsko-Słowackiego przedstawiła wystawę portretów kobiet, tym razem jej modelami zostali gorliccy mężczyźni. Na 40 fotografiach starała się uchwycić ich osobowość, indywidualny styl i zamiłowania. Miłym akcentem wernisażu, który odbył się 8 listopada 2016 roku, były podziękowania złożone autorce przez jedną z pań sportretowanych na poprzedniej wystawie. Ekspozycję „Ach, ci mężczyźni…” można zwiedzać do 1 grudnia br. Serdecznie zapraszamy!

Barbara Sterzel – ur. 1975 r., Gorliczanka.

„Dwa lata temu poświęciłam wystawę kobietom, dziś w odpowiedzi na tę wcześniejszą stworzyłam nową, którą dedykuję mężczyznom. Moimi pracami chciałam pokazać, że męskość to nie tylko prężne mięśnie, choć i tych nie brak moim modelom. Kobiety coraz bardziej doceniają wrażliwość u mężczyzn, model „prawdziwy mężczyzna nigdy nie płacze” jest w dzisiejszych czasach po prostu niemodny. Można być męskim i wrażliwym równocześnie. Dzisiejsi mężczyźni potrafią być wspaniałymi partnerami życiowymi”.

8 listopada 2016 / 08:00
1 grudnia 2016 / 17:00