Termin:

Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury – Janusz Zięba

Kierownik Domu Polsko-Słowackiego

im. Dušana Jurkoviča – Krzysztof Szadkowski

serdecznie zapraszają na wystawę fotografii

Suzanne Beulens, Tomasza Szugździnisa i Mariusza Pietrzyckiego

pt. „Afryka Zachodnia – zapomniane bogactwo wielokulturowości”.

Wernisaż dnia 21 stycznia 2020 roku (wtorek), godz. 17.00

Wystawa czynna: 21 stycznia – 20 lutego 2020 roku

Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1

Suzanne Beulens – zawsze ciekawa ludzi i nowych miejsc. Znajomość pięciu języków prowadzi ją w ukryte zakątki tego świata, pozwalając odkryć jego piękno.

Tomasz Szugździnis – zarażony opowieściami Ryszarda Kapuścińskiego. Zafascynowany Afryką i jej niesamowitą dynamiką. Przez ostatnie 18 miesięcy razem z Suzanne podróżowali samochodem po Afryce Zachodniej poznając jej piękno i niesamowitych ludzi.

Mariusz Pietrzycki – absolwent AWF w Krakowie, ratownik GOPR, zawodnik i miłośnik rajdów terenowych, zwycięzca rajdu RMF Morocco Challenge w 2009 roku. Zawodowo i z zamiłowania pasjonat podróżowania samochodem z napędem na 4 koła. Zwiedził do tej pory kilkanaście krajów świata. Był m.in. w Afryce Północnej i Południowej.