Gorlickie Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

AKCJA LATO LIPIEC 2018 – RELACJA

Wakacyjny lipiec właśnie się zakończył. Co prawda pogoda bywała kapryśna, ale dzięki zajęciom zorganizowanym przez Instruktorów GCK i świetlic nie przeszkodziło to dzieciom i młodzieży w aktywnym i twórczym spędzaniu wolnego czasu.

W Gorlickim Centrum Kultury „Wakacyjny Magiel” podzielony został na bloki tematyczne, w obrębie których odbywały się zajęcia, które będą miały swoją kontynuację również w miesiącu sierpniu. Muzyczny Krochmal, Teatr Suszarnia, Taneczna Wirówka, Pralnia Sztuki oraz Wakacje z Artystą to cykle warsztatów z jakich mogli skorzystać uczestnicy.

Akcja Pralnia Sztuki została objęta honorowym patronatem Burmistrza Miasta Gorlice Pana Rafała Kukli, za co serdecznie dziękujemy! W ramach projektu uczestnicy brali udział między innymi w warsztatach plastycznych inspirowanych twórczością wybranych mistrzów malarstwa, wycieczce do pracowni ceramiki w Majscowej k. Jasła, zajęciach w Kinie Kolory oraz Domu Polsko-Słowackim. Finałem był happening połączony z warsztatami drukarskimi w Domu Polsko-Słowackim.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty robotów, podczas których dzieci miały okazję samodzielnie konstruować roboty.

Również w świetlicach osiedlowych Gorlickiego Centrum Kultury nie brakowało ciekawych zajęć dla dzieci i młodzieży. Zajęcia i konkursy plastyczne, konkursy wokalne, piesze wędrówki, zabawy sportowe to tylko niektóre z zorganizowanych zajęć. Między świetlicowe wycieczki do Krakowa, nad Zalew Soliński, „Starej Baśni” w Grybowie oraz rajdy: Zdynia-Rotunda-Regietów i Wołosate-Tarnica-Wołosate były dodatkowymi atrakcjami w miesiącu lipcu.

Intensywna pierwsza połowa wakacji zakończona, ale przed nami sierpień, który będzie równie ciekawy i obfitujący w różnorodne zajęcia i warsztaty. Zapraszamy!

Akcja Lato w Gorlickim Centrum Kultury – fotorelacja

Akcja Lato w świetlicach osiedlowych – fotorelacja