Gorlickie Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

AMBIENT FESTIVAL 2019 – RELACJA

Już 21. raz w Gorlice gościły artystów i fanów muzyki ambientowej. Gorlickie Centrum Kultury wypełnione było dźwiękami muzyki elektronicznej, ale nie brakło również tradycyjnych instrumentów takich jak perkusja, fortepian, harfa.

Tegoroczną edycję imprezy prowadził podobnie jak w roku ubiegłym Remigiusz Kadelski, który wprowadzał widzów w wyjątkowy świat ambientu. Imprezie towarzyszyły giełda płyt /CD i Vinyle/ i pokaz audiofilskiego sprzętu grającego.

Pierwszy dzień festiwalu swoim koncertem zainaugurował Maciej Staniecki, którego muzyka gościła w produkcjach teatralnych (Teatr im. Róży Van Der Blaast) i filmowych (m.in. Paradox Lake Shemie Reuta i Vinci  Juliusza Machulskiego). Jako drugi na scenie wystąpił Zenial czyli Łukasz Szałankiewicz, artysta dźwiękowy i wykonawca muzyki elektronicznej. Zwieńczeniem wieczoru był koncert duetu Jachna/Chojnacki, którego koncert był muzycznym spotkaniem trębacza i akordeonisty.

Drugi dzień festiwalu rozpoczął się występem Wojtka Szczepanika, młodego kompozytora i pianisty łączącego czysty dźwięk fortepianu z elementami elektroniki, czego efektem są autentyczne, intymne i dobrze przemyślane dźwięki. Następnie na scenie Gorlickiego Centrum Kultury pojawił się duet, w którego twórczości przenikają się muzyczne inspiracje ze świata harfy i perkusji. Karałow/Przeździecki to kolejni wykonawcy na tegorocznym Ambient Festivalu, a ich zupełnie improwizowane sety to efekt elektroakustycznej improwizacji free. Ostatnim wykonawcą na scenie Gorlickiego Centrum Kultury był Pieter Nooten, holenderski muzyk i kompozytor, który już po raz kolejny zagościł na Ambient Festivalu w Gorlicach.

Serdecznie dziękujemy zgromadzonej Publiczności za obecność i liczymy, że kolejna edycja Ambient Festivalu w Gorlicach po raz kolejny licznie przyciągnie miłośników muzyki ambientowej.