Rozpoczęcie:

Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury – Janusz Zięba

Kierownik Domu Polsko-Słowackiego

im. Dušana Jurkoviča – Krzysztof Szadkowski

serdecznie zapraszają na wystawę malarstwa i grafiki

Tadeusz Łuczejko

Anioły, ptaki oraz inne stworzenia latające

Wernisaż dnia 11 czerwca 2019 r. (wtorek), godz. 17.00

Wystawa czynna w dniach: 11.06 – 25.07.2019 r.

Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1

Tadeusz Łuczejko – urodził się w 1957 roku w Gorlicach. Po ukończeniu szkoły podstawowej został uczniem Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. W 1976 roku otrzymał w Ministerstwie Kultury i Sztuki uprawnienia do wykonywania zawodu artysty plastyka o specjalności: grafika użytkowa. Przez siedem lat projektował ilustracje książkowe współpracując z takimi wydawnictwami jak Iskry, Alfa – Warszawa, PiK – Katowice czy ART w Kielcach. Jest organizatorem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Prezentacji Multimedialnych „Ambient Festival” oraz współzałożycielem zespołów: Pracownia Trójwymiarowych Marzeń, Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki i Aquavoice. Twórca dziewięciu autorskich płyt muzyki elektronicznej. Autor kilku wystaw indywidualnych w Polsce, Danii i na Słowacji. Obecnie zajmuje się malarstwem, projektowaniem plakatów, okładek płyt oraz form przemysłowych takich jak meble i zegary. Laureat nagrody Mosty Starosty. W roku 2007 został wpisany jako artysta do międzynarodowej encyklopedii „Who is Who”.