Gorlickie Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

ARTYSTYCZNE FERIE Z GCK

Ferie dobiegły końca. W tym roku Gorlickie Centrum Kultury wraz z instruktorami zorganizowało zajęcia dla dzieci i młodzieży pn. „Artystyczne warsztaty 4 sztuk” oraz „Warsztaty robotów”. Każdy z uczestników mógł wziąć udział w swoich ulubionych zajęciach oraz odkryć w sobie nowe talenty.

Spotkania obejmowały zajęcia plastyczne, teatralne, wokalne oraz taneczne.W czasie warsztatów wokalnych, które poprowadził instruktor Bogdan Urzędowski dzieci miały możliwość zapoznać się z podstawowymi terminami muzycznymi, a także sprawdzić swoje zdolności wokalne śpiewając ulubione piosenki.

Z myślą o dzieciach uzdolnionych plastycznie instruktorzy Magdalena Rak i Tomasz Tajak zaplanowali zajęcia plastyczne, podczas których dzieci posługiwały się różnymi technikami plastycznymi m.in. projektowały i wykonywały teatralne kukiełki z postaciami ze znanych bajek. Młodzi plastycy wykazali się wielkim talentem. Było kolorowo i wesoło.

Ferie upłynęły również pod znakiem tańca. Uczestnicy mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami tanecznymi ćwicząc układy pod okiem instruktora Grzegorza Halko do tańca nowoczesnego oraz musicalowego.

Nie zabrakło również zajęć dla przyszłych aktorów, w końcu każdy z nas jako dziecko marzył o tym, by zostać gwiazdą małego ekranu. Dzieci miały okazję poznać tajniki gry aktorskiej, które zdradziła im instruktorka Barbara Fugiel. Przekonały się również jak wygląda praca charakteryzatorów i makijażystów, którzy wykreowali je na bohaterów, których sobie wymarzyli. Niezwykle dużo radości sprawiła im zabawa w kalambury, podczas której musiały wykazać się poniekąd grą aktorską.

W czasie ferii znalazło się również coś dla „przyszłych programistów”. Podczas warsztatów z robotyki dzieci konstruowały prawdziwe roboty. Młodzi twórcy wykazali się niezwykłą wyobraźnią i kreatywnością.

Na koniec warsztatów instruktorzy GCK zorganizowali piknik, podczas którego uczestnicy w występie finałowym zaprezentowali przed swoimi rodzicami efekty swojej pracy i odebrali pamiątkowe dyplomy.

Niestety ferie zimowe szybko minęły, pora powrócić do szkolnych obowiązków. Mamy nadzieję, że czas kreatywnie spędzony w gronie rówieśników pozostawi miłe wspomnienia i pozytywnie zmotywuje młodych ludzi do dalszej edukacji i rozwoju.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii:

„Artystyczne warsztaty 4 sztuk”

Piknik – pokaz finałowy

Warsztaty taneczne