Gorlickie Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

ARTYSTYCZNE POWITANIE LATA

26 czerwca br. w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury pn„Artystyczne Powitanie Lata” odbyły się występy wokalne, teatralne i taneczne grup działających przy placówce.

Przybyłą na wydarzenie publiczność oraz młodych artystów przywitał dyrektor GCK, Pan Janusz Zięba wyrażając radość z tak licznego przybycia.

Niedzielne prezentacje rozpoczął występ zespołu teatralnego „Orzeszek”, który wystawił bajkę pt. „Królowa śniegu”. Swoją świetną, dojrzałą grą młodzi aktorzy opowiedzieli o lodowym świecie i miłości stapiającej wszelki chłód w sercach.

Następnie scena niepodzielenie należała do młodych wokalistów i tancerzy z zespołów „Czerwona wstążeczka”, „Destino” (kids), „The Last Dance”, oraz Młodzieżowego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie Bis”.

Zespoły zaprezentowały taniec nowoczesny, disco i regionalny, a swoją żywiołowością i radością z tańca wprawili widownię w wyśmienity nastrój czego dowodem były gromkie brawa, którymi w trakcie występów nagradzała artystów.

Między poszczególnymi występami zespołów prezentowały się wokalistki GCK: Ilona Staniszewska, Natalia Stawiarska i Patrycja Rotko.

To było półtorej godziny dobrej zabawy. Łącznie na scenie wystąpiło ponad 100 młodych artystów.

Podsumowując wydarzenie dyrektor GCK serdecznie dziękował  dzieciom i młodzieży oraz osobom prowadzącym zajęcia za wspaniałą, całoroczną pracę oraz udzielane sobie nawzajem wsparcie. Zaprosił do korzystania z zajęć i imprez przygotowanych przez Gorlickie Centrum Kultury, Świetlice GCK na terenie miasta oraz Dom Polsko-Słowacki na czas letniego wypoczynku oraz na kolejne zajęcia już po wakacjach.
Wszystkim uczestnikom zajęć zostały wręczone słodycze.