Bazylika Mniejsza NNMP w Gorlicach
Plac Kościelny 1

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

BALLADA GORLICKA

Urząd Miejski w Gorlicach oraz Gorlickie Centrum Kultury zapraszają na widowisko słowno-muzyczne pt: „Ballada gorlicka”, które odbędzie się 1 maja br. (piątek) o godz. 19.00 w Bazylice Mniejszej (Plac Kościelny 1, Gorlice).

Koncert z elementami widowiska poświęcony żołnierzom poległym podczas Bitwy Gorlickiej i wszystkim żołnierzom poległym na frontach I wojny światowej oraz tragedii ludności miasta Gorlic.

W koncercie weźmie udział Zbigniew Wałach z Istebnej, którego dziadek Jan Wałach jest autorem monumentalnego szkicu bitwy gorlickiej. Koncertowi-widowisku towarzyszyć będzie projekcja multimedialna autorstwa Szymona Krupki, wyświetlana na wewnętrznej stronie kopuły prezbiterium kościoła i obrazująca zniszczenia miasta i okolic oraz tragedię gorlickiego frontu. Włączone zostaną także grupy rekonstrukcji historycznej, które podejmą parateatralne i reżyserowane działania.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu pn. „Obchody 100. rocznicy Bitwy pod Gorlicami – Cmentarz 91?.

Partner:

MKiDNProjekt dofinansowany ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Więcej o Małopolskim Programie Obchodów „100-lecie I wojny światowej” na www.pierwszawojna.info

Relacja fotograficzna – Janusz Fiega

Data: