18 stycznia 2020 08:00 — 24 stycznia 2020 17:00

BETLEJEM POLSKIE – RELACJA Z PREMIERY

W sobotni wieczór 18 stycznia br. sala widowiskowa Gorlickiego Centrum Kultury wypełniła się po brzegi Gośćmi przybyłymi na premierę spektaklu „Betlejem Polskie”. Widowisko w reżyserii Tomasza Tajaka wykonała Grupa Teatralna „Otwarte Drzwi” we współpracy z Regionalnym Zespołem Tanecznym „Pogórzanie” oraz Dziecięcą Grupą Teatralną „Być może”. Swoim występem 53 aktorów przedstawiło połączenie sacrum czyli tajemnicy Narodzenia Pańskiego oraz profanum rozumianego jako sytuacje zakorzenione w ludowej obyczajowości, przyśpiewkach i tańcu.  Znana historia przyjścia na świat Bożego Syna zestawiona została z sytuacjami prozaicznymi i ludzkimi, a przez to bliskimi każdemu z nas. Spektakl na kanwie zeszłorocznej „Pastorałki” spotkał się z dużym uznaniem zgromadzonej publiczności, która nagrodziła występujących owacjami na stojąco. Gratulacje i podziękowania w imieniu Burmistrza Rafała Kukli na ręce aktorów złożył Sekretarz Miasta Daniel Janeczek.

Po spektaklu, widzowie mieli okazję do sfotografowania się z aktorami, na tle specjalnie na tę okazję przygotowanej aranżacji ze ścianką medialną.

Ostatnia okazja zobaczenia „Betlejem Polskiego” nadarzy się 24 stycznia 2020(piątek), o godzinie 18:00, w sali widowiskowej GCK. Bilety w cenie 20 zł dostępne są w sekretariacie GCK oraz na www.biletyna.pl

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Zdjęcia poniżej: Sławomir Tokarski

18 stycznia / 08:00