Różne miejsca

Zakończenie:
7 maja / 19:00

DNI GORLIC 2018

Zaproś rodzinę i znajomych do Gorlic na majówkę! Mamy dla Was znakomitą propozycję! Długi weekend pod znakiem DNI GORLIC 2018! Świętowanie rozpoczniemy 29 kwietnia festiwalem muzyki folkowej „4 Strony Karpat”.

Agnieszka Chylińka i Sławomir to gwiazdy Dni Gorlic 2018, które wybraliście podczas głosowania internetowego. Dla miłośników muzyki folkowej przygotowaliśmy dwudniowy Festiwal „4 Strony Karpat”, którego gwiazdami będą zespoły Haydamaky i Sokół Orkestar. Ale to nie koniec niespodzianek! Wesołe miasteczko, folk-kiermasz, gorlickie klasyki, zawody blackmintonowe – to tylko część atrakcji, które w tym roku przygotowaliśmy dla Was. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Dni Gorlic 2018.

PROGRAM DNI GORLIC 2018

28 kwietnia 2018 (sobota)

godz. 9.00, Miejski Zespół Szkół Nr 5, ul. Krakowska
XXIII Międzynarodowe Mistrzostwa Gorlic w szachach

godz. 15.00 – 22.00, gorlicki Rynek, namiot festiwalowy
Festiwal „4 Strony Karpat”: folk-kiermasz, spotkania z artystami, warsztaty rękodzieła artystycznego, wystawa plastyczna i tańce z muzyką „na żywo”

godz. 17.00 – 22.00, gorlicki Rynek

Festiwal „4 Strony Karpat” – koncerty

Gorlicki Festiwal „4 Strony Karpat” to potężna dawka porywającej muzyki folkowej, podana w zupełnie nowy, atrakcyjny sposób przez fenomenalne zespoły.  Podczas pierwszego dnia festiwalu zagrają: Legend of Kazimierz, Balkanscream, Tołhaje, Haydamaky.

Legend of Kazimierz

Balkanscream

Tołhaje

Haydamaky

Więcej informacji o festiwalu: http://gck.gorlice.pl/wydarzenie/festiwal-4-strony-karpat/

29 kwietnia 2018 (niedziela)

godz. 11.00, Cmentarz wojenny nr 91, Gorlice
103. rocznica Bitwy pod Gorlicami. Modlitwa ekumeniczna w intencji poległych w Bitwie pod Gorlicami.

Na Cmentarzu nr 91, w miejscu wiecznego spoczynku niemal 1000 żołnierzy, przedstawiciele różnych wyznań odmówią modlitwę ekumeniczną w intencji poległych w Bitwie pod Gorlicami. Na zakończenie delegacje i poczty sztandarowe wojskowe oraz cywilne oddadzą hołd spoczywającym na cmentarzu żołnierzom, składając wieńce i wiązanki kwiatów pod centralnym krzyżem-pomnikiem.

godz. 12.00, gorlicki Rynek
Musztra Paradna w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej

godz. 15.00, Sękowa
Rekonstrukcja Bitwy pod Gorlicami

godz. 15.00 – 22.00, gorlicki Rynek, namiot festiwalowy

godz. 18.00 – 22.00, gorlicki Rynek
Festiwal „4 Strony Karpat” – koncerty

Podczas drugiego dnia Festiwalu zagrają: Sarakina Balkan Band, Chłopcy Kontra Basia i Sokół Orkestar.

Sarakina Balkan Band

Chłopcy Kontra Basia

Sokół Orkestar

1 maja 2018 (wtorek)

godz. 9.45, Gorlice, Dom Nauczyciela, ul. Wróblewskiego
Obchody Międzynarodowego Święta Pracy – zbiórka i przemarsz ulicami ks. Świeykowskiego, 3 Maja pod Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego

godz. 10.00, Gorlice, Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego
Obchody Międzynarodowego Święta Pracy

Tradycyjnie już 1 maja odbędą się obchody Święta Pracy. Pochód pierwszomajowy przejdzie spod Domu Nauczyciela pod Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego.

2 maja 2018 (środa)

godz. 11.00, Młodzieżowy Dom Kultury
Poetycko Muzyczna Bitwa pod Gorlicami – przesłuchania

godz. 19.00, Gorlickie Centrum Kultury
Poetycko Muzyczna Bitwa pod Gorlicami – koncert laureatów i gwiazdy Katarzyny Groniec

„Poetycko-Muzyczna Bitwa Pod Gorlicami” rozgrywana jest od 1995 roku. To swoiste święto poezji i muzyki. To także eliminacja do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem Bitwy był ówczesny dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach Bogusław Diduch. „Poetycko – Muzyczna Bitwa pod Gorlicami” nabrała znaczenia w środowisku śpiewających autorów, wypromowała znanych dziś powszechnie artystów, wykonawców, tekściarzy i kompozytorów i znalazła trwałe miejsce na mapie ambitnych imprez muzycznych kraju.

3 maja 2018 (czwartek)

godz. 9.45, Gorlice, Bazylika Mniejsza w Gorlicach, gorlicki Rynek
Część artystyczna i Msza Święta w 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Intronizacja Króla Kurkowego Strzeleckiego Bractwa Kurkowego

Po mszy nastąpi przemarsz pod tablicę hr. Aleksandra Skrzyńskiego.

godz. 13.00, Strzelnica LOK w Gorlicach, ul. Brzozowa
Zawody strzeleckie z kbks z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

5 maja 2018 (sobota)

godz. 8.00, Hala OSiR, ul. Sportowa 9
Międzynarodowe Zawody Crossmintona „Gorlice Cup”

Foto. www.diarodesoria.es

godz. 11.00, gorlicki Rynek
Gorlickie Klasyki – zlot pojazdów zabytkowych

godz. 15.00, Stadion OSiR w Gorlicach
Przegląd Twórczości Gorlickiej Młodzieży

godz. 19.00, Stadion OSiR w Gorlicach
Agata Sobocińska z zespołem

godz. 20.30, Hala OSiR, ul. Sportowa 9
IV Blackmintonowa Bitwa pod Gorlicami

godz. 21.00, Stadion OSiR w Gorlicach
AGNIESZKA CHYLIŃSKA – gwiazda Dni Gorlic 2018

6 maja 2018 (niedziela)

godz. 15.00, Stadion OSiR w Gorlicach
3. Przegląd Twórczości Gorlickiej Młodzieży – konkurs

Urząd Miejski w Gorlicach, Gorlickie Centrum Kultury oraz Młodzieżowa Rada Miasta Gorlice serdecznie zapraszają na 3. Przegląd Twórczości Gorlickiej Młodzieży. Konkurs ma formę krótkiej prezentacji scenicznej, przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu miasta Gorlice i powiatu gorlickiego w wieku od lat 10.

godz. 18.00, Stadion OSiR w Gorlicach
ROMPEY

godz. 19.00, Stadion OSiR w Gorlicach
EXELENT

godz. 20.30, Stadion OSiR w Gorlicach
SŁAWOMIR – gwiazda Dni Gorlic 2018

5 maja 2018 (sobota) – 6 maja (niedziela)

Gorlice, Stadion OSiR
Wesołe miasteczko

Foto. www.piotrografia.com

Szalowa Sport Arena
Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Gorlice – finały

8 maja 2018 (wtorek)

godz. 12.00, Gorlice, Sklarczykówka
73. rocznica zakończenia II wojny światowej

W bogatym programie kilkudniowej imprezy każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy Wszystkich do śledzenie naszego wydarzenia na facebooku. Czeka nas wiele atrakcji, o kolejnych będziemy sukcesywnie informować.