Sierpień

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

DUKE ILLUSTRATION

WYSTAWA ILUSTRACJI MARTINA GREGI

W dniu 14 sierpnia br. na wernisażu otwierającym wystawę pt. „Duke Illustration” swoją twórczość przedstawił Martin Grega. Ekspozycja obejmuje ilustracje do książek dla dzieci, szkice plakatów i projekty streetart.

Młody bardejovski artysta w trudnej sztuce ilustracji doskonalił się już od dzieciństwa – ukończył szkołę podstawową i średnią o profilu artystycznym, jest także absolwentem Wydziału Nauk Humanistycznych i Przyrodniczych Uniwersytetu Prešovskiego, kierunek wychowanie plastyczne.

W jego pracach odzwierciedlenie znajdują zabawne sytuacje, które dostrzega w otaczającym świecie, stara się by były one odskocznią od świata, który media zalewają pesymistycznymi informacjami. Obecnie inspiruje go ilustracja hiszpańska, w której dostrzega powrót do ilustracji klasycznej. W ramach działalności założonej przez niego pracowni Duke Atelier wykonuje także wielkoformatowe murale.

Na wystawę zapraszamy do 5 września 2012 roku.

Martin Grega – urodzony w roku 1982 na Słowacji, absolwent Wydziału Nauk Humanistycznych i Przyrodniczych Uniwersytetu Preszowskiego. Przedmiotem jego pracy jest szerokie spektrum dyscyplin plastycznych, za pośrednictwem których chce przekazać myśli rodzące się w oparciu o postrzeganie otaczającego świata, historii i relacji międzyludzkich. Od roku 1999 regularnie organizuje różne wystawy, koncerty i warsztaty plastyczne; aktywnie bierze udział w plenerach, wystawach, sympozjach street artu, sympozjach rzeźbiarskich itd. W roku 2011 założył kreatywną pracownię artystyczną zorientowaną na malarstwo naścienne, malowanie kulis, ilustrację i projektowanie graficzne – Duke Atelier.

14 sierpnia 2012 / 08:00
5 września 2012 / 17:00