Rozpoczęcie:
Zakończenie:
9 lutego / 17:00

DZIAŁACZE KULTURY NAGRODZENI

Początek roku jest najlepszym momentem na to by podsumować działalność kulturalną i sportową roku poprzedniego. To również właściwy czas by uhonorować osoby, które w szczególny sposób kształtują pozytywnie przestrzeń naszej Małej Ojczyzny. Służą temu od lat nagrody i wyróżnienia przyznawane przez burmistrza Gorlic za zasługi w dziedzinie kultury i sportu, promocji Miasta oraz wspomaganie lokalnych inicjatyw i przedsięwzięć.

W dniu 5 lutego w Dworze Karwacjanów odbyła się uroczysta gala, podczas której Burmistrz Gorlic Rafał Kukla razem z przewodniczącym Rady Miasta Krzysztofem Wrońskim wręczyli nagrody „Działaczom kultury i kultury fizycznej”. Uroczyste spotkanie rozpoczęło się odegraniem gorlickiego hejnału – Beskidzkiego Echa. Galę poprowadził Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury Janusz Zięba.

W tym roku nagrody otrzymali:

• Teresa Klimek – reżyser, animator kultury, długoletnia instruktorka do spraw teatru w Gorlickim Centrum Kultury. W 2017 r. z prowadzonym przez siebie teatrem czterech pokoleń „Otwarte Drzwi” wystawiła sztukę Aleksandra Fredry „Gwałtu co się dzieje”, zaś z grupą teatralną „Radość Tworzenia” sztukę pt. „Bajka czasem wkracza w życie”. Wspomnieć należy, że podczas Krakowskich Spotkaniach Artystycznych GAUDIUM „Radość Tworzenia” zdobyli I miejsce oraz nagrodę publiczności za swoją grę aktorską i autentyczność.

• Tadeusz Łuczejko – plastyk, muzyk, dyrektor artystyczny Międzynarodowych Prezentacji Multimedialnych „Ambient Festival”. W 2017 roku w Gorlickim Centrum Kultury odbyła się już 19 edycja Festiwalu prezentującego współczesne odmiany muzyki elektronicznej i elektroakustycznej oraz pokazująca wartościowe przedsięwzięcia z zakresu sztuki „Video Art”. Ideą imprezy jest zainteresowanie publiczności niekomercyjnymi formami muzyki o najwyższych wartościach artystycznych oraz zapoznanie z najnowszymi trendami w polskiej i światowej muzyce współczesnej. Gorlicki „Ambient Festival” jest jedną z najważniejszych tego typu imprez w Polsce i coraz bardziej liczącą się w Europie.

• Edyta Sędzik – muzyk, dyrygentka Chóru Kameralnego „Belfersingers” działającego w Gorlickim Centrum Kultury. Chór pod dyrekcją Edyty Sędzik w 2017 roku zdobył: Grand Prix Miechowskiego Przeglądu Pieśni Chóralnej oraz II miejsce w Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej na Św. Krzyżu. Zorganizował także IX Międzynarodowy Koncert Pieśni Religijnej oraz Gorlicki Festiwal Chóralny „Luz blues, folk”.

Na zakończenie uroczystości wystąpił kwartet „Camerata”, który zdobył najwyższe odznaczenie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów na niwie kulturalnej.

Zapraszamy do obejrzenia całej relacji z wydarzenia – relacja

Zdjęcia: Urząd Miejski w Gorlicach