DZIECI Z GORLICKICH SZKÓŁ NA WERNISAŻU W BARDEJOVIE

PROJEKT „JAK BARDZO JESTEŚMY DO SIEBIE PODOBNI BARDEJOV – GORLICE”

Na zaproszenie Domu Polsko-Słowackiego z Bardejova w dniu 08.12.2009 roku zorganizowany został wyjazd grupy dzieci z gorlickich szkół na wernisaż wystawy zatytułowanej „Życzenia Bożonarodzeniowe dzieci polskich i słowackich”.

Na wystawie zaprezentowane zostały prace konkursowe II edycji Międzynarodowego Konkursu „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”, w której udział wzięło 1216 kartek ze Słowacji i Polski.

Wernisaż połączony został z ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród laureatom konkursu. Wśród gorlickich uczniów nagrodzeni zostali: Gabrysia Kmon (MZS nr 3), Patrycja Papciak (MZS nr 6), Michał Padol (MZS nr 1), Łukasz Pabis (MZS nr 4), Kacper Nowak (MZS nr 6) i Kacper Ziemba (MZS nr 6). Najmłodszą laureatką była Patrycja Szlachta z Przedszkola nr 1 w Gorlicach.

Uczniowie z Polski zaprezentowali nie tylko swoje zdolności plastyczne ale pokazali także niezwykły talent muzyczny i wokalny. Grupa młodzieży z MZS nr 4, która  pod kierownictwem Moniki Müller-Grądalskiej  i  Stanisława Dziedziaka  wystąpiła na zakończenie wernisażu z  bogatym repertuarem obejmującym zarówno kompozycje klasyczne jak i współczesną poezję śpiewaną, zyskała uznanie  wszystkich obecnych na wernisażu.

Wystawę  można zobaczyć do końca roku w Bardejovie a potem w styczniu 2010 roku w Gorlicach w Domu Polsko-Słowackim .

Wystawa w Domu Polsko-Słowackim w Bardejovie zorganizowana została w ramach projektu „Jak bardzo jesteśmy do siebie podobni Bardejov – Gorlice”. Projekt otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej z Europskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013.

Data:
8 grudnia 2009