Gorlickie Centrum Kultury

5 maja 2017 / 08:00
Zakończenie:
10 maja 2017 / 17:00

ELIMINACJE POWIATOWE 32. FESTIWALU TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK”

W dniu 5 maja br. w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 32. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”.

Na scenie zaprezentowało się 5 zespołów teatralnych z powiatu gorlickiego:
– „TEATR POD ANIOŁEM” – Zespół Szkół Nr 1 w Bobowej
-„NO COMMENTS” – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Libuszy
-„PRACOWNIA KATA” – Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Bieczu
-„SMART” – Gorlickie Centrum Kultury
– „WYJŚCIE AWARYJNE” – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Strzeszynie
Komisja Artystyczna w składzie:

– Jacek Milczanowski – aktor, reżyser, scenarzysta  teatralny z Krakowa

– Bogdan Słomiński –  aktor z Krakowa

– Magdalena Rak – plastyk Gorlickiego Centrum Kultury
po obejrzeniu 5 przedstawień teatralnych pragnie serdecznie podziękować za przygotowanie zespołów, duży wkład instruktorów i z satysfakcją odnotowuje bardzo wysoki poziom prezentowanych spektakli. Jednocześnie komisja postanowiła nagrodzić:

Miejscem I zespół „WYJŚCIE AWARYJNE” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Strzeszynie za spektakl „Anatomia współczesnego człowieka”
Miejscem II zespół „SMART” z Gorlickiego Centrum Kultury za spektakl „Leśne dzwony”
Miejscem III zespół „PRACOWNIA KATA” z Miejsko –  Gminnego Ośrodka Kultury w Bieczu za spektakl „Czarownice rodem z Biecza”

oraz wyróżnić:

zespół „TEATR POD ANIOŁEM”  Za ekspresję i wiarę w teatr oraz zespół
„NO COMMENTS” za udaną próbę stworzenia debiutanckiego scenariusza

Komisja postanowiła zaprosić do udziału w finale 32. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK, który odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 12-14 czerwca 2017 r. laureatów miejsca I i II .

Komisja serdecznie dziękuje organizatorom za sprawne przeprowadzenie eliminacji, za dostarczenie radości i uśmiechu dzieciom – aktorom i dzieciom – widzom, za wytworzenie atmosfery miłej zabawy. Na podkreślenie zasługuje fakt uhonorowania zespołów dyplomami, słodyczami i pięknymi maskotkami.

Protokół