Gorlickie Centrum Kultury

16 maja / 10:00
Zakończenie:
20 maja / 14:00

ELIMINACJE POWIATOWE 33. FESTIWALU TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK”

W dniu 16 maja br. w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 33. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”.

Na scenie zaprezentowało się 7 zespołów teatralnych z powiatu gorlickiego:

– „PRACOWNIA KATA” ze spektaklem „A jak autyzm” – Bieckie Centrum Kultury
– „PAUZA” ze spektaklem „Na arce o ósmej” – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
– „WYJŚCIE AWARYJNE” ze spektaklem „Kostka” – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Strzeszynie

– „PLECIUGA” ze spektaklem „Królewicz Śnieżek” – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Libuszy

– „ISKIERKI” ze spektaklem „Oskar i Pani Róża” – Szkoła Podstawowa im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Jankowej

– „MARIONETKA” ze spektaklem „Perły szczęścia nie dają” – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Raca w Siedliskach

– „KANTYCZKI” ze spektaklem „Bajka o …” – Miejski Zespół Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego w Gorlicach

Komisja Artystyczna w składzie:

– JERZY HOJDA – przewodniczący komisji – aktor, reżyser

– GRZEGORZ JURAS – aktor, instruktor teatralny

– TERESA KLIMEK – instruktor teatralny Gorlickiego Centrum Kultury

po obejrzeniu 7 przedstawień teatralnych pragnie serdecznie podziękować za przygotowanie zespołów, duży wkład instruktorów. Jednocześnie komisja postanowiła nagrodzić:

– Miejscem I –  grupę teatralną „KANTYCZKI” z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego w Gorlicach za spektakl „Bajka o …”
– Miejscem II – grupę teatralną „MARIONETKA” ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Raca w Siedliskach za spektakl „Perły szczęścia nie dają”.
– Miejscem III – grupę teatralną „PLECIUGA” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy za spektakl „Królewicz Śnieżek”

ex. Miejscem III – grupę teatralną„ISKIERKI” ze Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Jankowej za spektakl „Oskar i Pani Róża”

oraz wyróżnić:

grupę teatralną „PRACOWNIA KATA” z Bieckiego Centrum Kultury za spektakl „A jak autyzm”.

Komisja postanowiła zaprosić do udziału w finale 33. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”, który odbędzie się w Małopolskim Centrum Kultury „SOKÓŁ” w Nowym Sączu w dniach 12-14 czerwca 2018 r. laureata I miejsca.

Komisja serdecznie dziękuje organizatorom za sprawne przeprowadzenie eliminacji, za dostarczenie radości i uśmiechu dzieciom – aktorom i dzieciom – widzom, za wytworzenie atmosfery miłej zabawy. Na podkreślenie zasługuje fakt uhonorowania zespołów dyplomami, słodyczami i statuetkami.