Gorlickie Centrum Kultury

Godzina:
Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

ELIMINACJE POWIATOWE DLA POWIATU GORLICKIEGO 65. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

W dniu 4 marca br., w Gorlickim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, poniżej prezentujemy wyniki zmagań uczestników.

Komisja Artystyczna w składzie:

1. Janusz Michalik– aktor, reżyser, poeta, współzałożyciel i kierownik Teatru NSA
  2. Aleksander Smaga– muzyk z Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ z Nowego Sącza
  3. Tomasz Tajak– instruktor teatralny Gorlickiego Centrum Kultury

Po wysłuchaniu prezentacji, w tym:

5 – w Turnieju Poezji Śpiewanej

1 – w Turnieju Wywiedzione ze Słowa

6- w Turnieju Recytatorskim

postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

w Turnieju Poezji Śpiewanej

nagrody  – wraz z kwalifikacją do udziału w eliminacjach rejonowych w Nowym Sączu otrzymują:

I nagroda – Emilia Zych– Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach

II nagroda –Marzena Gajda– Dzienny Ośrodek Wsparcia- Środowiskowy Dom Samopomocy w Gorlicach

w Turnieju Wywiedzione ze Słowa nie przyznano nagród.

w Turnieju Recytatorskim

nagrody – wraz z kwalifikacją do udziału w eliminacjach rejonowych w Nowym Sączu otrzymują:

I nagroda –Emilia Cisowska – I Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach

I nagroda – Jan Dusza – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach

II nagroda –Kacper Wiktorek – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach

Nagrodę publiczności otrzymują:

– w kategorii: recytacja i wywiedzione ze słowa –Kacper Wiktorek – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach

– w kategorii: poezja śpiewana – Aleksandra Poznańska – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach

Jury serdecznie dziękuje nauczycielom, instruktorom i uczestnikom Konkursu za łączącą ich pasję w odkrywaniu nowych obszarów i piękna żywego słowa.Jednocześnie zachęcamy do wyboru takich tekstów literackich, poprzez które wykonawca może wyrazić prawdę – swój własny stosunek do świata przedstawionego w utworze.

Jury wysoko ocenia poziom organizacji, wspaniałą, ciepła i serdeczną atmosferę, którą stworzyli organizatorzy.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymują dyplomy, a laureaci nagrody książkowe ufundowane przez Gorlickie Centrum Kultury, Urząd Miasta Gorlice, Starostwo Powiatowe w Gorlicach.