19 lutego 2016 11:00 — 21 lutego 2016 14:00
Różne miejsca
Gorlice, Małopolskie

FESTIWAL „MUZYCZNA ZIMA”

Dzisiaj (19 lutego) w Gorlickim Centrum Kultury odbył się pierwszy koncert w ramach Festiwalu „Muzyczna Zima”.

Uroczystego otwarcia festiwalu dokonali zastępca burmistrza Miasta Gorlice Łukasz Bałajewicz oraz dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury Janusz Zięba.

Podczas koncertu można było usłyszeć perły muzyki klasycznej w wykonaniu adeptów szkoły muzycznej, m.in. : Mozarta, Brahmsa, Mendelsona, Schumanna, Rachmaninova i wiele innych.

Przypominamy, że w ramach współpracy z Małopolską Fundacją Przyjaźni Polsko-Ukraińsko-Słowackiej „Braterstwo” Miasto Gorlice gości od wczoraj (18 lutego) grupę dzieci i młodzieży z Winnicy na Ukrainie. W festiwalu biorą udział również uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Gorlicach.

Gościem specjalnym festiwalu jest prof. Irina Shvets (sopran) – czołowa artystka Ukrainy, na co dzień związana z Filharmonią w Winnicy.

Program pozostałych koncertów festiwalu:
19 luty, godz. 17.00 – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Gorlicach (ul. Wróblewskiego 12)
20 luty, godz. 16.00 – sala widowiskowa „Koronka” w Bobowej (ul. Rynek 2)
21 luty, godz. 14.00 – Bazylika Mniejsza w Gorlicach (Pl. Kościelny 1)

Wstęp wolny!

Źródło: www.gorlice.pl