9 kwietnia 2017 10:45 — 11 kwietnia 2017 17:00

FINAŁ II EDYCJI KONKURSU PALM WIELKANOCNYCH PRZY PARAFII PW. MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY W GORLICACH

9 kwietnia br., w Niedzielę Palmową, upamiętniająca wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy, odbył się finał II edycji Konkursu Palm Wielkanocnych przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach. Uczestnicy wykazali się pracowitością, starannością oraz kreatywnością.

Swój udział w Konkursie należało zadeklarować do dn. 3 kwietnia. Liczba zgłoszonych palm zamknęła się równo na 40 sztukach. Prace zostały ocenione przez profesjonalne jury w składzie:

• Pani Anna Niemczyńska-Szurek – etnolog, pracownik Muzeum Dworu Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach,
  • Pani Barbara Wojnarska – Muzeum Dworu Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach,
  • Pani Magdalena Rak – instruktor plastyki Gorlickiego Centrum Kultury.

Palmy oceniane były w dwóch kategoriach: palmy niskie (50 do 100 cm wysokości) oraz plamy wysokie (powyżej 100 cm wysokości). Pod uwagę brana była estetyka wykonania a także umiejętność zastosowania tradycyjnych materiałów.

Punktualnie o godz. 10:45 uczestnicy odebrali swoje palmy, aby dokonać ich prezentacji i poświęcenia na placu kościelnym. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała dużemu zainteresowaniu konkursem. Po poświęceniu palm przez ks. Proboszcza Marka Urbana oraz odczytaniu Ewangelii przez ks. Łukasza Nowosielskiego, odbyła się uroczysta procesja do wnętrza świątyni. O godz. 11:00 rozpoczęła się Msza Św., której przewodniczył ks. Proboszcz. Bezpośrednio po Eucharystii miało miejsce długo oczekiwane ogłoszenie wyników Konkursu. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele partnerów oraz sponsorów, na czele z Burmistrzem Miasta Gorlice Panem Rafałem Kuklą.

Komisja Konkursowa przyznała:

• w kategorii palm niskich (22 zgłoszone prace)
  1. miejsce: Olga Hajduk i Małgorzata Walczyk
  2. miejsce: Anna Maniak
  3. miejsce: Jakub i Magdalena Trojan

Przyznano również 3 wyróżnienia:

– Kacper Biernacki, Szymon Nowak i Wiktor Nowa

– Kinga Zagórska

– Centrum Kształcenia „TORUS” Gorlice, kierunek: Florysta

• w kategorii palm wysokich (18 zgłoszonych prac)
  1. miejsce: Joanna Gurba i Klaudia Gurba
  2. miejsce: Kacper Schnabel
  3. miejsce: Karol Zagórski i Marta Przyznano również wyróżnienia:

– Natalia Zagórska i Patrycja Nowak

– Miejskie Przedszkole nr 2 – grupa sześciolatków

– Sabina Stempkowicz, Weronika Toczek i Ania Stempkowicz

– Julia Konopka, Oliwia Konopka, Kornelia Konopka

– Drużyna Harcerska „LEŚNI”

– Daniel Nowak, Patryk Maciąg

– I klasa gimnazjum w MZS nr 3 w Gorlicach

Została także przyznana nagroda dla najwyższej palmy (8 m. 20 cm. bez uchwytu) wykonanej przez Łukasza i Rafała Trojanowicza z Rodzicami.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze zaś zwycięzcy nagrody rzeczowe oraz bony na zakupy, ufundowane przez sponsorów i partnerów wydarzenia.

9 kwietnia 2017 / 10:45
11 kwietnia 2017 / 17:00