Rozpoczęcie:

„Fotografie”

Wernisaż dnia 4 września 2018 r. (wtorek), godz. 17.00

Po wernisażu o godz. 17.45 odbędzie się spotkanie autorskie

Wystawa czynna w dniach: 4.09 – 18.10.2018 r.

Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1

Zbigniew Podsiadło – urodził się w 1955 roku na Ponidziu. Mieszka i pracuje w Sosnowcu. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 2004 roku prezes Okręgu Górskiego ZPAF i członek Zarządu Głównego ZPAF. Za swą twórczość został uhonorowany między innymi: Medalem 150-lecia Fotografii, Złotą Odznaką Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych, Odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony Dla Kultury Polskiej”. Brał udział w ponad dwustu wystawach międzynarodowych i krajowych. Otrzymał medale i nagrody na wystawach m.in. w Zagrzebiu, Singapurze, Rio de Janeiro, Budapeszcie, Moskwie, Madrycie, Pekinie, San Francisco i Berlinie. Uczestnik, a także organizator plenerów i sympozjów artystycznych. Juror wielu międzynarodowych i krajowych konkursów oraz wystaw fotografii. W czerwcu 2017 roku artysta uhonorowany został przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS.