25 września 2015 08:00 — 2 października 2015 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

GCK GOŚCI FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA (25-27 WRZEŚNIA 2015 R.)

W niedzielę zakończyła się pierwsza edycja Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Wydarzenia zaplanowane na drugi weekend festiwalu odbywały się m.in. w Gorlickim Centrum Kultury, gdzie publiczność miała okazję uczestniczyć w wydarzeniach muzycznych oraz spotkaniach autorskich.

W piątek wieczorem, na scenie GCK-u pojawił się ukraiński pianista, kompozytor i aranżer, Misha Alperin, który oczarował publiczność blisko godzinnym koncertem. Cykl sobotnich wydarzeń również zakończył się w Gorlickim Centrum Kultury i to w bardzo wyrazisty sposób. Punkt 20.00 rozpoczął się występ Jurija Andruchowycza i zespołu Karbido. Ukraiński pisarz od 10 lat występuje z wrocławską grupą, a w ramach festiwalu artyści zaprezentowali program „Atlas Estremo”, zabierając słuchaczy w niezwykłą podróż po europejskich miastach.

Niedziela w GCK-u to cykl spotkań autorskich. Czytelnicy mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniach z udziałem uznanych pisarzy i poetów. Z pytaniami Andrzeja Stasiuka zmierzył się Krzysztof Varga, Barbara Klicka odpowiadała Darkowi Foksowi, a z Justyną Bargielską rozmawiała Monika Rogowska-Stangret.

Zachęcamy do odwiedzenia STRONY FESTIWALOWEJ, do subskrybowania kanału w serwisie YOUTUBE oraz do śledzenia naszej strony na FACEBOOKU.

Źródło – Materiały prasowe

Fotorelacja – autor Joanna Kurdziel-Morytko.

Misha Alperin solo (koncert)

„Atlas Estremo” – Jurij Andruchowycz i Karbido (koncert)

„Wiele pomysłów na powieść” – Krzysztof Varga (spotkanie autorskie)

„W medium poezji. W medium prozy” – Justyna Bargielska (spotkanie autorskie)