21 września 2017 20:00 — 27 września 2017 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

GCK GOŚCIŁ FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA

3. Festiwal im. Zygmunta Haupta dobiegł końca. Przez cztery dni festiwalowa publiczność miała okazję spotkać się ze znakomitymi prozaikami, poetami i reporterami, pośród których nie zabrakło również gości z zagranicy.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej i Gorlickim Centrum Kultury organizowane były spotkania autorskie. Wśród zaproszonych w tym roku autorek i autorów znaleźli się: Waldemar Bawołek, Adam Bodor, Małgorzata Czyńska, Weronika Gogola, Aldona Kopkiewicz, Antoni Kroh, Karol Maliszewski, Bronka Nowicka, Michał Olszewski, Marcin Sendecki, Żanna Słoniowska oraz Ziemowit Szczerek, Varujan Vosganian.

W tegorocznym programie znalazły się również koncerty. Muzyczne otwarcie Festiwalu odbyło się w czwartek 21 września w Gorlickim Centrum Kultury. Na scenie mieliśmy okazję usłyszeć Pablopavo – laureata Paszportu „Polityki” (2014), artystę znanego z formacji i projektów takich jak: Vavamuffin, Zjednoczenie Sound System oraz Pablopavo i Ludziki.

W drugim dniu Festiwalu  GCK gościło węgierski zespół Göncölszekér, podczas którego koncertu wysłuchaliśmy muzycznych interpretacji wierszy Paula Celana, Osipa Mandelsztama i Nelly Sachs.

W sobotni wieczór na naszej scenie ostatnim muzycznym akcentem był koncert Jacka Kleyffa – legendy polskiej kontrkultury, charyzmatycznej osobowości i pełnego dowcipu erudyty.

Jednak to nie koniec atrakcji, które organizatorzy Festiwalu zapewnili nam tego dnia. Sobotni wieczór upłynął również na czytaniu opowiadań autorstwa Haupta. Zgromadzona w  sali teatralnej GCK widownia miała możliwość wysłuchania  m.in. „Polowanie z Maupassantem”, „Wyjazd o świcie” oraz „Warianty”w wykonaniu Roberta Więckiewicza, popularnego i lubianego aktora, który urzekł publiczność swoją interpretacją.

Autor zdjęć: Portal Gorlice24.pl

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

Strona Miejskiej Biblioteki Publicznej:

3. Festiwal im. Zygmunta Haupta – dzień pierwszy

3. Festiwal im. Zygmunta Haupta – dzień drugi

3. Festiwal im. Zygmunta Haupta – dzień trzeci

3. Festiwal im. Zygmunta Haupta – dzień czwarty

Portal Gorlice24.pl – relacja

Portal Halogorlice.info – relacja

Zachęcamy do śledzenia strony Festiwalu oraz  profilu na Facebooku a także profilu na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach, gdzie znajdą Państwo również relacje z Festiwalu.

21 września 2017 / 20:00
27 września 2017 / 17:00