18 lipca 2017 17:00 — 21 września 2017 16:00

GORLICE OCZAMI ARTYSTKI Z SOSNOWCA

WERNISAŻ WYSTAWY JOANNY BRATKO-LITYŃSKIEJ „POCZTÓWKA Z GORLIC”

Gorlice, nasze rodzinne miasto, miejsce, z którego jesteśmy najbardziej dumni zawsze chętnie i z ciekawością oglądamy na fotografiach, ponieważ wrażliwe oko artysty potrafi dostrzec wspaniałe, czasami zaskakujące miejsca, które codziennie mijamy, nie dostrzegając ich piękna. Tym razem pejzaż miasta uchwyciła swoim obiektywem Joanna Bratko-Lityńska, która w ramach stypendium artystycznego postanowiła zapoznać mieszkańców partnerskiego miasta Sosnowca ze współczesnym obliczem Gorlic. Artystka z powodu choroby nie mogła wziąć udziału w wernisażu w dniu 18 lipca 2017 roku, przysłała jednak list, w którym serdecznie podziękowała za uśmiech i życzliwe przyjęcie, z jakim zawsze spotykała się fotografując nasze miasto. Wystawa „Pocztówka z Gorlic”, którą oglądać można do 21 września, daje nam niecodzienną możliwość przekonania się jak gród Karwacjanów widzi ktoś, kto wprawdzie urodził się gdzie indziej, ale już czuje się tutaj jak u siebie w domu.

18 lipca 2017 / 17:00
21 września 2017 / 16:00