Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

zł60

RANDKA W CIEMNO NA DWIE PARY

Sztuka teatralna

We wtorkowy wieczór 30 września br. sala teatralna Gorlickiego Centrum Kultury wypełniła się do ostatniego miejsca. Gorliczanie tłumnie przybyli zobaczyć sztukę kanadyjskiego pisarza Norma Fostera „Randka w ciemno na dwie pary”. Była to kolejna sztuka tego autora wystawiana na GCK-owskiej scenie.

Perypetie bohaterów w zabawny sposób ukazały wszelkie dylematy wieku średniego. Nagłe i niespodziewane zwroty akcji uczyniły przedstawienie zaskakującym. Spektakl przepełniony był humorystycznymi akcentami, a także sporą dozą refleksji i przemyśleń na temat samotności oraz potrzebie uczucia i próbie znalezienia życiowego partnera przez ludzi, którzy pierwszą młodość mają już za sobą. Doborowa obsada w postaci: Ewy Kuklińskiej, Alicji Kwiatkowskiej, Krzysztofa Ibisza oraz Michała Milowicza wywołała wśród publiczności żywiołowe reakcje oraz niekontrolowane salwy śmiechu, które wieńczyły brawurowo zagrane sceny. Oklaskom i owacjom nie było końca. Spektakl dostarczył wiele pozytywnej energii i był urokliwym zwieńczeniem wtorkowego wieczoru.

Już wkrótce na scenie teatralnej GCK będzie można obejrzeć kolejne propozycje muzyczne i teatralne.

Data:
30 września 2014