Kasztel w Szymbarku

Zakończenie:
31 stycznia 2016 / 00:00

GORLICKA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

Gorlickie Centrum Kultury, Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” oraz Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku serdecznie zapraszają w dniu 10 stycznia br. o godz. 15.00 do oficyny dworskiej przy Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym „Kasztel” w Szymbarku na otwarcie pokonkursowej wystawy  szopek bożonarodzeniowych.

Gorlicki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego.

Celem konkursu było poznanie i kultywowanie obrzędowości świąt Bożego Narodzenia, rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań regionem i tradycyjną sztuką plastyczną oraz utrwalenie idei „żłóbka betlejemskiego”.

Na konkurs wpłynęło 126 prac.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie występ kapeli Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie” z Gorlickiego Centrum Kultury.

Wystawę będzie można zwiedzać do 31 stycznia 2016 r.

Dyplom za udział w Gorlickim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych do pobrania – tutaj

Film zamieszczony na portalu Gorlice.tv

Fotorelacja zamieszczona na portalu Halogorlice.info