Gorlicki Rynek
Rynek

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

GORLICKI  FINAŁ  WOŚP  2015

Gorlicki Sztab WOŚP zagra w 23. Finale wspólnie z Bobową i Szymbarkiem (w sobotę, niedzielę i poniedziałek  – 10, 11 i 12 stycznia 2015 roku). Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraca na gorlicki rynek.

Kumulacja 11  stycznia 2015!!!

W tym roku zbieramy środki „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”.

Będą koncerty, licytacje, pokazy i tradycyjne ŚWIATEŁKO DO NIEBA!

Koncerty i wydarzenia na gorlickim rynku, start o godz. 15.00
Prezentacje Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach oraz Gorlickiego Centrum Kultury
Pokazy przygotowane przez Komendę Policji w Gorlicach oraz OSP w Moszczenicy
Celtkelvin
Wioszczanie (posłuchaj nagrań)
Reggeneracja Band (posłuchaj nagrań)
Kraków Street Band (posłuchaj nagrania)
Godz. 20.00 Światełko do Nieba

Niedziela, 11 stycznia:

Zimowy Rajd WOŚP na trasie Łosie – Bielanka – Przełęcz Żdżar – Gorlice /MZS nr 5/- organizator: Koło PTTK nr 5 Glinik (Wyjazd do Łosia autobusem kursowym Voyager linii Gorlice – Wysowa o godz. 8.20 z dworca autobusowego).
II Dogtrekking WOŚP rozpocznie się na ul. Nadbrzeżnej (Blich) o godzinie 10.30; start planujemy na godzinę 11.00; trasa liczy tylko 5 km; organizator: Fundacja Beskidzka Zima

Regulamin II Dogtrekkingu WOŚP 2015 znajdziecie na naszej stronie internetowej www.fundacja.beskidzkazima.pl
Oprócz uczestników z psami powitamy aktywnych seniorów z Uniwersytetu III Wieku, biegaczy ze Stowarzyszenia Maraton Gorlice oraz miłośników nordic walkingu. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU, mile widziany KAŻDY człowiek i KAŻDY pies.

Eskimoska Przygoda; o godz. 14.00 zapraszamy dzieci oraz dorosłych do Szkoły Podstawowej nr 5; będą psy z dalekiej północy, zabawy Eskimosów; malowanie dziecięcych twarzy w eskimoskie wzory.
Więcej szczegółów na stronie internetowej www.fundacja.beskidzkazima.pl i na FB fan pagu oraz www.wosp.gorlice.pl

Miejski Zespół Szkół nr 5 (siedziba Sztabu)

godz. 10.00 – 14.00:
Bezpłatne konsultacje ortopedyczne – dr n. med. Grzegorz Tomasik
Darmowe badanie poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia tętniczego

GORLICKI SPORTOWY PROGRAM WOŚP

ORKIESTROWA ŚLIZGAWKA – w godz. 9.00 – 10.15 i 11.00 – 13.00 lodowisko OSiR
ZAWODY PŁYWACKIE WOŚP – kryta pływalnia „FALA”, godz. 10.00
MECZ SIATKARSKI: KRS EKSTRIM Gorlice – URZĄD MIASTA Gorlice, godz. 16.00 hala OSiR
STRZELANIE Z BRONI PNEUMATYCZNEJ, Miejski Zespół Szkół nr 5, godz. 12.00 – 16.00 – popularyzacja strzelectwa sportowego wśród młodzieży i osób dorosłych.

Poniedziałek, 12 stycznia 2015 !!!
III Wielkoorkiestrowy Turniej Brydża Sportowego, Miejski Zespół Szkół nr 6 w Gorlicach przy ul. Hallera 79; organizator: Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ”, start godz. 17.00

WOŚP w Szymbarku

Szymbark, 10-11 stycznia 2015 roku:
Kolejny już raz Zespół Szkół w Szymbarku, wspólnie z UKS Gryf Szymbark oraz Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” – Kasztel w Szymbarku, organizuje Szymbarski Weekend z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
Sobota, 10 stycznia 2015 roku:
Turniej Siatkarski „Serdecznych Trójek”, (godz. 9.00)
Zawody strzeleckie, (godz. 10.00)
Sportowa rywalizacja będzie miała miejsce w budynkach Zespołu Szkół w Szymbarku.

Niedziela, 11 stycznia 2015 roku:
Noworoczny Koncert Gorących Serc, godz. 15.00 – Kasztel w Szymbarku. W repertuarze kolędowym i rozrywkowym wystąpią: Chór Parafialny z Szymbarku oraz Grupa Wokalna „Kantylena”.
Uczestnicy Szymbarskiego Weekendu z WOŚP będą mogli skosztować pysznych szymbarskich wypieków.

WOŚP w Bobowej

Niedziela, 11 stycznia 2015 roku:
Pokaz ratownictwa technicznego strażaków OSP Bobowa.
Pokaz barmański w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej.
Śpiew, taniec, gra na instrumentach muzycznych w wykonaniu uczniów:
– Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczyskach
– Szkoły Podstawowej w Jankowej
– Zespołu Szkół w Siedliskach
– Szkoły Podstawowej w Stróżnej
– Szkoły Podstawowej w Sędziszowej
– Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej
Występ chóru – Zespół Szkół Nr 1 w Bobowej
Występ zespołu ŚWARNI – przygrywki ludowe
Zespół ZAWERSOWANI w składzie: Marcin Hebda, Mateusz Hebda, Łukasz Król – ZSO Bobowa
Występ akordeonisty Mateusza Podolskiego – ZSO Bobowa

Patronat medialny: