Gorlickie Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

GORLICKIE CENTRUM KULTURY Z DOTACJĄ MINISTRA PIOTRA GLIŃSKIEGO

Miło nam poinformować, iż Gorlickie Centrum Kultury otrzymało dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Infrastruktura domów kultury na realizację zadania pn. Zakup wyposażenia na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej w Gorlickim Centrum Kultury. Przyznana kwota dofinansowania to 140 000 zł, która stanowi 80% kosztów realizacji całego zadania. Dziękujemy Pani Poseł Barbarze Bartuś za osobiste wsparcie naszych działań w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzięki dofinansowaniu, modernizacji poddana zostanie sala widowiskowa poprzez wymianę foteli na balkonie, uzupełnienie zestawów nagłośnienia i oświetlenia (rozbudowanie systemów już istniejących), zakup podestów scenicznych do aranżacji przestrzeni sceny i widowni oraz doposażenie pracowni plastycznej (m.in. zestaw sztalug malarskich, zestaw ekspozycyjny, organizery do przechowywania podobrazi i materiałów plastycznych).

Modernizacja wyposażenia wpisuje się w założenia strategii rozwoju kultury dla Miasta Gorlice oraz jest częścią strategii rozwoju Gorlickiego Centrum Kultury na lata 2014-2019. Mamy nadzieję, że ta trzecia już w ostatnich latach dotacja Ministra, przyczyni się do profesjonalizacji oferty kulturalnej GCK i znacznie zwiększy komfort osób, które z niej korzystają.