7 czerwca 2017 12:00 — 15 czerwca 2017 17:00
Zamek Królewski w Warszawie
Warszawa, Małopolskie

HENRYK KUŚ ODEBRAŁ NAGRODĘ IM. OSKARA KOLBERGA ZA „ZASŁUGI DLA KULTURY LUDOWEJ” 2017

7 czerwca 2017 roku o godz. 12.00 na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala 42. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”. Wyróżnienia wręczone zostały wybitnym przedstawicielom środowiska kultury tradycyjnej przez  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pana Piotra Glińskiego.

Nagrodę otrzymał Pan Henryk Kuś – folklorysta, choreograf, założyciel zespołów folklorystycznych, badacz i dokumentator kultury regionu Pogórza gorlicko-krośnieńskiego, założyciel i wieloletni kierownik Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie” działającego w Gorlickim Centrum Kultury.

Tego samego dnia o godz. 19.00 w Ogrodach Zamku Królewskiego odbył się plenerowy koncert laureatów. W regionalnych strojach i z oryginalnymi tradycyjnymi instrumentami wystąpili członkowie Kapeli Jana Cebuli, Michalina Mrozik, Zespół Folklorystyczny „Kurpiowszczyzna” z Myszyńca oraz Zespół Góralski „Polaniorze” z Kościeliska. W trakcie koncertu, który poprowadził  znany podhalańczyk Krzysztof Trebunia-Tutka, odbył się wspólny Wieczór tańca. Całość zakończyło świętojańskie widowisko z obrzędami ognia.

O laureacie –  czytaj

Zapraszamy do obejrzenia całej fotorelacji: www.facebook.com

7 czerwca 2017 / 12:00
15 czerwca 2017 / 17:00