Gorlickie Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

„HISTORIA CAŁKIEM…” PORUSZAJĄCA

W niedzielne popołudnie w Gorlickim Centrum Kultury odbył się spektakl „Historia całkiem…” w wykonaniu Grupy Teatralnej GCK „Promień” istniejącej już ponad trzydzieści lat, pod czujną opieką pani Barbary Fugiel.

Antek, główny bohater, chciał się powiesić. Trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie spotyka rówieśników, niemal każdy ma swoją fobię. Wśród nich jest Robert, który zabić chciał się siedem razy. Dwie zupełnie inne osobowości skonfrontowane ze sobą, uczą się nawzajem jak z dnia na dzień pokonywać przeszkody i udowadniają jak ważne jest wparcie przyjaciół.

Grupa porusza trudny temat problemów ludzi z różnych środowisk i w różnym wieku znajdujących się w szpitalu psychiatrycznym, ale trochę inaczej, dobitniej. Rozbawili, wzruszyli, dali do myślenia…

Jest to historia, w której każdy może odnaleźć cząstkę siebie, bo przecież każdy z nas boryka się z różnymi życiowymi problemami. Historia nie dla dzieci ale na pewno historia warta uwagi dorosłych i nastolatków, przedstawiająca spojrzenie młodych na problemy współczesnego świata. Historia pouczająca jak z tymi trudnościami powinniśmy radzić sobie na co dzień.

Dziękujemy aktorom za emocje, które zafundowali nam tego wieczoru.