Rozpoczęcie:

WILFRIED DE MEYER – WYSTAWA KOLEKCJONERSKA

Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury – Janusz Zięba

Kierownik Domu Polsko-Słowackiego im. Dušana Jurkoviča – Krzysztof Szadkowski

serdecznie zapraszają na wystawę kolekcjonerską

Wilfried de Meyer

„Historia lokomotyw”

Wernisaż dnia 16 stycznia 2018 roku (wtorek), godz. 17.00

Wystawa czynna w dniach: 16.01 – 28.02.2018 r.

Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1

Wilfried de Meyer – urodził się w Antwerpii (Belgia). Przez wiele lat wykonywał zawód marynarza pływając na różnych statkach, potem zaś został kierowcą samochodu ciężarowego, którym odbywał podróże po całej Europie. Pasją kolekcjonerską zaraził go dziadek, z zamiłowania filatelista, dzięki któremu w wieku 9 lat także zaczął zbierać znaczki. Z czasem rozszerzył swoje zainteresowania na inne przedmioty, m.in. na medale, monety, widokówki oraz przedmioty rzemiosła artystycznego, które złożyły się na prezentowane przez niego wystawy. Polska, która znalazła się na szlaku jego przejazdów, stała się z biegiem lat jego drugą ojczyzną, tym bardziej, że znalazł tutaj żonę Teresę, z którą mieszka w Gorlicach.