Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

I GORLICKI FESTIWAL CHÓRALNY „LUZ BLUES FOLK”

Stowarzyszenie Chóralne „Belfersingers” oraz Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na I Gorlicki Festiwal Chóralny „Luz blues folk”, który odbędzie się 21 października 2017 r. (sobota) o godz. 19:00 w sali teatralnej GCK.

Stowarzyszenie Chóralne „Belfersingers” realizuje projekt „Muzyczne inspiracje”, polegający na zaczerpnięciu tradycyjnej, świeckiej muzyki Pogórzan i Łemków oraz przekazaniu jej aktualnym pokoleniom w sposób nowocześniejszy i bardziej atrakcyjny. Jednym z celów projektu jest przywrócenie zapomnianych pieśni Pogórzan i Łemków współczesnej publiczności oraz promocja świeckiej muzyki chóralnej, która w regionie kojarzona jest głównie z muzyką sakralną.

Znany gorlicki muzyk i kompozytor Mirosław Bogoń zaaranżował na chór mieszany po dwie pieśni pogórzańskie i łemkowskie, a Chór Kameralny GCK „Belfersingers”  opracował je i przygotował do prezentacji. Podsumowaniem projektu jest koncert, podczas którego zostaną wykonane wspomniane pieśni.

Oprócz Chóru Kameralnego GCK „Belfersingers” w koncercie udział wezmą: Strzyżowski Chór Kameralny, Podkarpacki Chór Męski oraz Chór „Cantabile” z Łużnej, które w swoim repertuarze posiadają utwory inspirowane muzyką ludową i popularną.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Wstęp: 5 zł

Serdecznie zapraszamy!