27 grudnia 2014 10:00 — 28 grudnia 2014 16:00

eliminacje wstępne nieodpłatne

I GORLICKI TURNIEJ LEAGUE OF LEGENDS

Finał rozgrywek

W dniach 27 i 28 grudnia tego roku odbył się I Gorlicki Turniej League of Legends. Pierwsza impreza e-sportowa w historii naszego miasta. Zainteresowanie tym tematem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, oraz wprawiło w zdziwienie odwiedzających.Przez dwa dni trwania imprezy Gorlickie Centrum Kultury odwiedziło ponad 200 osób! Drugie tyle oglądało relację na żywo w Internecie, komentowaną przez Marcina Labuta i Aleksandra Gorczycę. Strona wydarzenia w przeciągu tego czasu została wyświetlona ponad dwa tysiące razy. Do turnieju zgłosiło się 160 zawodników, a 80 z nich zakwalifikowało się do dalszych zmagań w GCK.Dla trzech zwycięskich drużyn przewidziano nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Dla czterech pierwszych – Riot Points’y – walutę, którą posługują się gracze LoL’a. Łączna wartość nagród,
I Gorlickiego Turnieju League of Legends przekroczyła 3000 zł. Do turnieju zgłosiły się drużyny z Gorlic, Warszawy, Wadowic, Krakowa i Rzeszowa.Zwycięzcą Turnieju została drużyna „SiekieroZada”. Kolejne miejsca zajęli:
II miejsce – „Camelopardalis”
III miejsce – „Pure Evil Crew”
IV miejsce – „Nie ziom”Pomimo małego doświadczenia w organizowaniu tego typu imprez przez Gorlicką Grupę Gamingową, turniej został przeprowadzony w profesjonalnych warunkach, co niejednokrotnie podkreślali sami zawodnicy. Walczące ze sobą drużyny, były ulokowane w dwóch osobnych pomieszczeniach, a nad każdą z nich czuwał sędzia zawodów. Każdy zawodnik miał także dostęp do wody mineralnej, aby ostudzić emocje. W Sali teatralnej na dużym ekranie wyświetlane były zmagania drużyn dla licznie przybyłych widzów. Po każdej rozgrywce, komentatorzy przeprowadzali krótki wywiad z zawodnikami. Sporym zainteresowaniem cieszyła się też strefa retro gamingu, utworzona przez Fundację „Dawne Komputery i Gry”.Maciej Knot, jeden z głównych organizatorów, zapytany co stanowiło o sukcesie organizacyjnym tej imprezy odpowiada: „Nic z tego co tu osiągnęliśmy nie byłoby możliwe bez wsparcia wolontariuszy, którzy byli nieocenioną pomocą przez ponad 24 godziny trwania turnieju. W sobotę zebraliśmy się o godzinie 8.00 rano, a GCK opuściliśmy dopiero za kwadrans 24.00. Nie mniejszą rolę odegrali sponsorzy, bez wsparcia finansowego, bez pomocy przy tworzeniu tego turnieju, nie udało by się stworzyć spójnej całości. Wielkie podziękowania, dla wszystkich tych ludzi, którzy nam zaufali i zainwestowali swój czas, by to przedsięwzięcie uczynić realnym. ”

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej https://lolgorlice.wordpress.com
Film z przebiegu turnieju_1
Film z przebiegu turnieju_2