Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
zł5

II GORLICKI FESTIWAL CHÓRALNY „LUZ BLUES FOLK”

Stowarzyszenie Chóralne „Belfersingers” oraz Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na II Gorlicki Festiwal Chóralny „Luz blues folk”, który odbędzie się 6 października br. (sobota) o godz. 18:00 w sali teatralnej GCK.

Celem festiwalu jest przedstawienie muzyki chóralnej w innej, mniej poważnej postaci, nie tylko ze względu na bardzo luźny, rozrywkowy repertuar, ale także ze względu na formę wykonania. Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w październiku ubiegłego roku, podczas którego wykonawcy jak również publiczność doskonale, wspólnie się bawili.

W tegorocznej edycji festiwalu wystąpią jedne z najlepszych chórów z południa Polski, w tym:

– Strzyżowski Chór Kameralny posiadający bardzo bogaty repertuar rozrywkowy, znany z występów z gwiazdami polskiej sceny muzycznej: Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Zbigniewem Wodeckim, Grzegorzem Turnauem i innymi;

– Podkarpacki Chór Męski, wyśmienity chór męski z województwa podkarpackiego, który działa od 5 lat, a na swoim koncie posiada już nagrania do 3 płyt z muzyką polskich kompozytorów przełomu XIX i XX wieku, a także wiele nagród i wyróżnień na festiwalach chóralnych. Chór często zaskakuje publiczność podczas swoich występów przedstawiając repertuar z dużym poczuciem humoru, energią i ruchem scenicznym;

– Żeński Chór OLIBABKI, który tworzą panie ze Strzyżowskiego Chóru Kameralnego. Specjalizują się w wykonaniu repertuaru musicalowego i rozrywkowego. Wdziękiem i urodą podbijają męskie serca, a śpiewem potrafią zawrócić w głowie;

– Chór Kameralny GCK „Belfersingers”- gospodarz festiwalu. Chór z bardzo bogatym repertuarem i historią. Był doceniany i nagradzany na festiwalach na terenie całego kraju. W czasie festiwalu wystąpi przede wszystkim z repertuarem folkowym i przedstawi publiczności specjalnie na tę okazję przygotowane utwory oparte na piosenkach łemkowskich i pogórzańskich, zaaranżowane przez Mirosława Bogonia.

Festiwal Chóralny „Luz blues folk” jest częścią projektu pn. „Muzyczne inspiracje” współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Miasto Gorlice, w ramach którego chór promuje tradycyjną muzykę Pogórzan i Łemków w opracowaniu na chór wielogłosowy , przez co pieśni zyskują ciekawe, nierzadko zaskakujące brzmienie.

Wstęp: 5 zł

Serdecznie zapraszamy!