16
Grudzień
16 grudnia 2017 10:00 — 17 grudnia 2017 20:00
Gorlicki Rynek
Rynek

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

III GORLICKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Nadchodzi III Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy! W grudniowy weekend (16-17 grudnia 2017 r.) nasz Rynek kolejny raz zapełni się stoiskami handlowymi, kolorowymi światełkami, a w powietrzu unosić będzie się zapach piernika i choinki. Nie zabraknie kolędowania oraz atrakcji dla najmłodszych, a to jedynie część z niezwykłych atrakcji.

SOBOTA
W sobotę w godzinach 11:00-14:00 zapraszamy wszystkich – tych młodszych i starszych – na spotkanie ze św. Mikołajem i jego świtą. Na wszystkich odwiedzających czekać będą gry, zabawy i słodka niespodzianka! Po godz. 13:00 rozpocznie się znany wszystkim turniej kulinarny „Gorlicki Mistrz Smaku”. W szranki staną 3 drużyny, tym razem oglądać będziemy zmagania samorządowców, przedstawicieli Gorlickiej Rady Seniorów oraz grupy z Uniwersytetu Złotego Wieku.

Po turnieju, o godz. 14:30, na skrzypcach zagra Kamil Skicki – krakowski artysta, uczestnik  show telewizyjnego „Mam talent”. Ten wybitny wirtuoz, wprowadzi gorliczan w świat muzyki i światła, dając także niezwykły pokaz gry na laserowej harfie – instrumencie, na którym grają m.in. Jean Michel Jarre czy Bernard Szajner.

Teledysk

17:00, budując markę Gorlice – Miasto Światła, po raz pierwszy w Gorlicach będziemy mieli okazję podziwiać jedyny w swoim rodzaju pokaz laserów, ściśle zsynchronizowany z muzyką. Niezwykle efektowne widowisko – przestrzenne trójwymiarowe wizualizacje, rozświetlą skąpany już w mroku Rynek i pozwolą poczuć magię nadchodzących świąt, a Gorlice w dosłowny sposób staną się Miastem Światła!

 

Złóż życzenia bliskim – na budynku Ratusza!
Święta to czas, gdy składamy sobie życzenia i spędzamy miłe chwile w gronie rodziny. W tym roku, dajemy możliwość naprawdę nietypowego złożenia sobie życzeń. W sobotę w godz. 14:00-17:00 wystarczy wysłać sms-a z życzeniami na podany przez nas numer, by ich teść za pomocą laserów, została wyświetlona na budynku Ratusza! Więcej szczegółów podamy już wkrótce.

NIEDZIELA
Od godziny 11.00 zapraszamy do żywej szopki, a tradycyjnie o godzinie 14.00 na szóstą już Gorlicką Wigilię. Pomysłodawczynią Gorlickiej Wigilii jest Pani Iwona Budziak, restauratorka i właścicielka Restauracji Orchidea i Folk Love Bistro, która z powodzeniem od kilku już lat organizuje to piękne wydarzenie. Razem z Burmistrzem Rafałem Kuklą, księdzem proboszczem Stanisławem Ruszelem oraz księdzem proboszczem Jerzym Gondkiem odmówimy modlitwę, złożymy sobie życzenia i podzielimy się opłatkiem. Wigilię zakończymy występem podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach. Zapraszamy na wspólne kolędowanie. Około godziny 15:00 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na „Świąteczne Ciasto”.

 

Charytatywnie
W niedzielę odbędzie się  także Sztafeta Charytatywna „Biegam – Pomagam” zorganizowana przez Gorlicką Grupę Biegową wraz z Urzędem Miejskim i miesięcznikiem „Gorliczanin”. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli. Sztafeta wyruszy z Rynku i przemierzy 100 km z Gorlic przez m.in. Szymbark, Sekową, Lipinki, Biecz. Akcja ma na celu finansowe wsparcie rodzeństwa Oli i Jakuba Musiał Dziewczynka urodziła się z aberracją chromosomalną, która powoduje poważne wady i zaburzenia psychoruchowe. Chłopiec cierpi na idiomatyczne zapalenie stawów, które wymaga m.in. ciągłej kuracji antybiotykowej, ma także opóźniony rozwój mowy i zaburzenia sensoryczne. Dzieci wymagają stałego leczenie i kosztowej rehabilitacji. Ola i Kuba są podopiecznymi Fundacji Serce dla Maluszka, która także wesprze wydarzenie. Sztafeta zakończy się na gorlickim Rynku tuż przed rozpoczęciem Wigilii (ok. 13:40-13:50).

Ponadto przez obydwa dni Jarmarku będziemy kwestować i zbierać datki do puszek dla Oli i Kuby, a w jednym z namiotów będzie można kupić świąteczne ozdoby z których dochód przeznaczony zostanie dla chorych dzieci.

 

Co będzie można kupić na Gorlickim Jarmarku?

  • Ozdoby i rękodzieło artystyczne: choinki naturalne i sztuczne, ozdoby choinkowe, stroiki bożonarodzeniowe, światełka, zabawki, aniołki, wianki, ceramika artystyczna, galanteria skórzana, biżuteria, ozdoby z masy solnej, wyroby z drewna, świece ręcznie rzeźbione, ozdoby szydełkowe i wiele innych.
  • Produkty spożywcze: wypieki świąteczne, ciasta i ciasteczka, pierniki, chleb domowy, prozioki, miody, sery, wędliny i kiełbasę wiejską, zioła i przyprawy, herbatę, garmażerkę: pierogi, uszka oraz wino grzane. Nowością będą wyroby z dziczyzny!

Stoiska będą otwarte od soboty (16 grudnia) do niedzieli (17 grudnia) od godz. 10.00 do godzin wieczornych.

Program imprez towarzyszących:

16 GRUDNIA, SOBOTA
11.00 – 13:30 Domek św. Mikołaja, animacje dla dzieci
13:00 – 14:30 „Gorlicki Mistrz Smaku” – turniej kulinarny pomiędzy drużynami Samorządowców, Gorlicką Radą Seniorów i  Uniwersytetem Złotego Wieku
14:00 – 17:00 Wyświetlanie życzeń od gorliczan na budynku Ratusza
14:30 Koncert wirtuoza skrzypiec Kamila Skickiego
15:30 Pokaz gry na laserowej harfie w wykonaniu Kamila Skickiego
16:00 Koncert zespołu Dollars Brothers
17:00 Pokaz laserów – światło i dźwięk

17 GRUDNIA, NIEDZIELA
11.00 Żywa szopka
12:30 Koncert zespołu Silver
13:45 Zakończenie Sztafety charytatywnej „Biegam-Pomagam”
14.00 VI Gorlicka Wigilia
14.30 Występ podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, wspólne kolędowanie
15.00 Rozstrzygnięcie konkursu na „Świąteczne Ciasto”
16:15 Występ teatru eksperymentalnego ERGO (występ uzależniony od warunków pogodowych)

Serdecznie zapraszamy wszystkich gorliczan i gości naszego Miasta! Spędźmy razem ten szczególny, radosny czas!

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku.

SPOTKAJMY SIĘ NA GORLICKIM RYNKU W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

Szczegóły

Początek:
16 grudnia 2017 / 10:00
Koniec:
17 grudnia 2017 / 20:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia