Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce
Jabłonka, Małopolskie

III MIEJSCE DLA GORLICKIEJ GRUPY TEATRALNEJ „PROMIEŃ” – 4. POSIADY TEATRALNE NA ORAWIE

W dniach 5-6 marca br. w Jabłonce odbyła się 4 edycja Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich pod nazwą POSIADY TEATRALNE na Orawie. Organizatorem wydarzenia było Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ oraz Orawskie Centrum Kultury.

POSIADY TEATRALNE na Orawie mają charakter konkursu i skierowane są do amatorskich zespołów teatralnych województwa małopolskiego, działających w środowisku wiejskim oraz małych ośrodkach miejskich. Kultywują tradycję spotkań zespołów teatralnych, które do tej pory odbywały się w Czarnym Dunajcu w ramach PRZEPATRZOWIN Teatrów Regionalnych Małopolski.

Miło nam poinformować, że komisja obradująca w składzie:
Maria BRYLAK-ZAŁUSKA – etnograf z Nowego Sącz
Jerzy HOJDA – aktor scen krakowskich
Andrzej RÓG – aktor scen krakowskich
Jan ZDZIARSKI – animator słowa z Warszawy

po obejrzeniu 16 prezentacji teatralnych (w których wzięło udział 288 osób z 7 powiatów woj. małopolskiego: tarnowskiego, gorlickiego, chrzanowskiego, limanowskiego, krakowskiego, myślenickiego, nowotarskiego) postanowiła przyznać III miejsce oraz nagrodę pieniężną i pamiątkowy dyplom Gorlickiej Grupie Teatralnej GCK PROMIEŃ za spektakl GOŚĆ OCZEKIWANY w reż. Barbary Fugiel.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Fotorelacja zamieszczona na stronie Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce

Galeria zdjęć – autor Jakub Wojtyczek