12 lipca 2012 08:00 — 9 sierpnia 2012 17:00

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

IN MINOR

WYSTAWA FOTOGRAFII PICTORIAL TEAMU

W dniu 12 lipca 2012 r. odbył się wernisaż otwierający wystawę Pictorial Teamu pt. „In Minor”. Już sam tytuł (In Minor – posępnie, nastrojowo, w mrocznościach) określa charakter ekspozycji, nastawienie emocjonalne autora do tematu jak i to jaki winna wzbudzić oddźwięk w odbiorcy a tym samym jakich środków artystycznych winien użyć w tym celu twórca. Wystawa będąca fuzją dotychczasowych dokonań fotograficznych Pictorial Teamu jest bardzo osobista, mówi o rzeczach ważnych dla każdego z członków grupy, o ich życiu, ideach, o otaczającym świecie i stosunku do niego, o tym czym powinna być sztuka a w jej ramach fotografia.

Prace zobaczyć można do 9 sierpnia 2012 r. Serdecznie zapraszamy!

Pictorial Team – zespół fotografujący w konwencji MODERN PIKTORIALIZM. Cechą naczelną tej fotografii jest interpretacja – obraz/zdjęcie ma się różnić od tego, co widział obiektyw aparatu, ponieważ po drodze musi zadziałać wrażliwość i talent fotografującego artysty. Fotografia grupy ma charakter interdyscyplinarny, powstała z inspiracji innymi działami sztuki będąc ich swoistym fotograficznym odnośnikiem czy interpretacją. Dodatkowo zdecydowana większość galerii ma charakter socjologiczny, są to prace o charakterze społecznym ale podane w sposób art, nie jako dokument ale jako swoisty odautorski esej na temat – stąd właśnie pojęcie modern pictorialism. Członkowie zespołu są prekursorami w takim potraktowaniu fotografii w Polsce. Pictorial Team tworzą: Lucyna Romańska, Agnieszka Tomiczek, Małgorzata Korzec, Aneta Mudyna, Janusz Chojnacki, Wojciech Romański, Wojciech Noga, Witold Cegiełka, Jerzy Niedziela, Grzegorz Meisel, Mieczysław Wielomski.

12 lipca 2012 / 08:00
9 sierpnia 2012 / 17:00