Dom Polsko-Słowacki

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

INSTYTUCJA KULTURY POSZUKUJE PARTNERA NA SŁOWACJI

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu poszukuje partnera do realizacji projektu w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Słowacja. Szukamy instytucji (tj.: muzeum, galeria, instytut wzornictwa, akademia sztuk pięknych, etc.), która byłaby zainteresowana realizacją projektu w zakresie sztuki ludowej regionu Šariš na Słowacji oraz designu nią inspirowanego (MCK SOKÓŁ realizowałby analogiczny projekt w regionie sądeckim w Polsce). Planowany czas realizacji projektu to lata 2010 – 2012. Projekt zakłada następujące działania:

• kwerendę archiwalną motywów dekoracyjnych sztuki ludowej,
  • stworzenie elektronicznej biblioteki motywów dekoracyjnych sztuki ludowej,
  • wydanie publikacji albumowej poświęconej motywom dekoracyjnym sztuki ludowej w języku słowackim, polskim i angielskim,
  • powstanie strony internetowej projektu w języku słowackim, polskim i angielskim,
  • konferencję naukową poświęconą przyszłości sztuki ludowej,
  • międzynarodowy konkurs design inspirowany motywami dekoracyjnymi sztuki ludowej określonych regionów,
  • wystawę pokonkursową – ekspozycja na Słowacji i w Polsce.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Panią Karoliną Klimek (tel. +48 18 44 82 636, k.klimek@mcksokol.pl , www.mcksokol.pl ).

Data:
1 lutego 2010