15 października 2019 08:00 — 26 października 2019 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

INTERAKTYWNA LEKCJA HISTORII – RELACJA

W dniu dzisiejszym (15.10) w Gorlickim Centrum Kultury odbył się quiz „Interaktywna Lekcja Historii”.

W zmaganiach wzięło udział 20 uczniów, po 4 z każdej ze szkół, którzy uzyskali najlepsze wyniki w eliminacjach. Zmagania miały ciekawy, multimedialny charakter – uczestnicy odpowiadali na pytania prowadzącego quiz na bieżąco, za pośrednictwem tabletów, a wyniki rywalizacji wyświetlane były na dużym ekranie, przez co widownia mogła aktywnie włączyć się do zabawy!

Pytania dotyczyły historii naszego miasta – głównie Bitwy pod Gorlicami, która miała duży wpływ na przebieg I wojny światowej, a w efekcie na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Ponadto padały też szczegółowe pytania o bohaterów lokalnej historii z okresu I wojny światowej i czasów międzywojennych. Konkurs transmitowany był na żywo na profilu Facebook Urzędu Miejskiego oraz Gorlickiego Centrum Kultury.

LINK DO TRANSMISJI

Zaciętej rywalizacji towarzyszyły wielkie emocje, zarówno uczestników konkursu, jak i osób na widowni. Po zaciętej rywalizacji, zwycięzcą quizu został zespół uczniów z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w składzie: . Brudziewski Joachim, Ludwin Paweł, Waląg Maksymilian, Weron Oskar.

Po ogłoszeniu wyników, odbyło się wręczenie nagród. Gratulacje wraz z nagrodami laureaci odebrali z rąk Zastępcy Burmistrza Gorlic Łukasza Bałajewicza.

Celem konkursu „Interaktywna lekcja historii”, zrealizowanego w ramach projektu „Gorlice 19-19. Wiwat Niepodległa!”, było zaangażowanie młodzieży i mieszkańców do głębszego poznania drogi miasta oraz Polski do niepodległości, poprzez ciekawą formę multimedialnej zabawy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za zaangażowanie, wspaniałą rywalizację i dobrą zabawę!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

15 października 2019 / 08:00
26 października 2019 / 17:00